Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2009

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΦΙΛΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

Γαλαξίας Αδένδρου - Ρούπελ Σιδηροκάστρου: 49-59

Αρκετά καλή εμφάνιση πραγματοποίησε το Σιδηρόκαστρο στη νικηφόρα φιλική συνάντηση με τον Γαλαξία Αδένδρου που είναι ομάδα Γ' εθνικής. Το συγκρότημα του Λάζαρου Kυριακού έπαιξε καλό μπάσκετ και προηγήθηκε με 19-36 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο coach του Ρούπελ πειραματίσθηκε, αλλά το Σιδηρόκαστρο επικράτησε των γηπεδούχων. Μεθαύριο το Ρούπελ θα φιλοξενήσει τον Γαλαξία στο κλειστό γυμναστήριο Σιδηροκάστρου.

Αρίων Ξάνθης - Ηράκλεια: 62-66

Καλό αγωνιστικό πρόσωπο έδειξε η Ηράκλεια στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Αρίωνα Ξάνθης που διεξήχθη το Σάββατο και κατέκτησε τη νίκη. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι δυο ομάδες θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους στο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας της ΕΚΑΣΑΜΑΘ. Την Τετάρτη η Ηράκλεια θα αγωνισθεί κόντρα στην εφηβική ομάδα των Ικάρων σε μια συνάντηση προπονητικού χαρακτήρα.

Ελευθερούπολη - Ορφέας Ν. Σκοπού: -

Εχθρική ατμόσφαιρα συνάντησαν στην Ελευθερούπολη οι "ασπρόμαυροι" και αυτή ήταν η αιτία για την διακοπή του φιλικού αγώνα στα μέσα της τέταρτης περιόδου και ενώ το σκορ ήταν 51-48 υπέρ των γηπεδούχων.