Κυριακή 11 Απριλίου 2010

Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Τον "χτύπησε" Κεραυνός

Κεραυνός Ωραιοκάστρου - Ορφέας Νέου Σκοπού: 61-53

Κατώτερος των περιστάσεων φάνηκε ο Ορφέας στο σημερινό παιχνίδι με τον Κεραυνό Ωραιοκάστρου και μοιραία γεύτηκε το πικρό ποτήρι της ήττας. Ο αγώνας σε καμία περίπτωση δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, αφού αμφότερες οι ομάδες θυσίασαν το θεάμα στο βωμό του αποτελέσματος.

Στο πρώτο ημίχρονο το συγκρότημα του Παναγιώτη Σπανού προηγήθηκε με 20-24, αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν της εις βάρος τους κατάσταση εξασφαλίζοντας διαφορά 8 πόντων (43-35). Στη τελευταία περίοδο της συνάντησης οι "ασπρόμαυροι" δεν μπόρεσαν να κάνουν την ολική επαναφορά όντας τρομερά άστοχοι έχοντας συνολικά 10/28 ελεύθερες βολές!

Διαιτητές: Μερτζιάνης - Γκουτζιομήτρος

Τα δεκάλεπτα: 13-9, 20-24 (ημ.), 43-35, 61-53

Ορφέας (Σπανός): Τσιούλκας 2, Παπαδόπουλος 5 (1), Θεοδώρου 3 (1), Τσινόπουλος 8 (1), Σουτζόπουλος 9, Αρχοντίδης 2, Καδής 15 (2), Ματζιούνης 7 (1), Καβράκης, Χατζηβασιλειάδης, Καραμπατζιάκης.