Τρίτη, 6 Απριλίου 2010

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ)


Βρυχώνται τα "λιοντάρια"

Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει η τελική φάση του 37ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων. Η διόργανωση θα λάβει χώρα στο νεότευκτο κλειστό γυμναστήριο της Γέφυρας (Θεσ/νικη) από τις 7 έως τις 11 Απριλίου και το "παρών" σε αυτή τη μεγαλη γιορτή του μπάσκετ θα δώσει ο Πανσερραϊκός που στη φετινή σεζόν έχει χαράξει εντυπωσιακή πορεία με απολογογισμό 19 νίκες και 2 ήττες. Τα "λιοντάρια" του Βασίλη Χρυσανθίδη θα προσπαθήσουν για το καλύτερο δυνατό κόντρα σε Απολλωνιάδα, Μαντουλίδη, Ηλυσιακό, Ίκαρο/Έσπερο Καλλιθέας και Νίκη Βόλου.

Τα ρόστερ των 6 ομάδων και το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

ΡΟΣΤΕΡ

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

4. ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Forward 1.92 1993
5. ΤΣΙΡΩΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Guard 1.94 1992
6. ΚΑΡΑΚΑΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Guard 1.91 1992
7. ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Point Guard 1.83 1993
8. ΤΣΙΧΛΑΣ ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ Guard/Forward 1.93 1991
9. ΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ Center 2.08 1992
10. ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Forward 1.95 1993
11. ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Guard 1.91 1992
12. ΡΕΚΟΥΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Forward 1.90 1992
13. ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Guard 1.95 1991
14. ΜΟΛΦΕΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Guard/Forward 1.95 1992
15. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ Center 2.03 1992
Προπονητής: Δίπλαρος Γιάννης

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
4. ΜΙΧΑΛΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ 1-2 1.85 1991
5. ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΚΑΠΙΝΙΑΡΗΣ 1-2 1.86 1991
6. ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΙΤΣΟΥΝΗΣ 1 1.80 1992
7. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ 2-3 1.93 1991
8. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ 2-3 1.93 1991
9. ΣΠΥΡΟΣ ΣΠΙΓΓΟΣ 3-4 1.97 1991
10. ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΕΣΚΙΝΙΔΗΣ 3-4 2.00 1992
11. ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΔΡΟΣΟΣ 2-3 1.95 1993
12. ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΡΝΑΒΑΣ 3-4 2.02 1991
13. ΣΠΥΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 2 1.88 1993
14. ΑΔΡΙΑΝΟΣ ΒΟΥΡΛΙΩΤΗΣ-ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ 4-5 2.08 1991
15. ΜΑΝΩΛΗΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑΣ 5 2.10 199116.
16. ΗΛΙΑΣ ΠΑΣΣΑΣ 4 1.97 1991
Προπονητής: Παπαδάκης Χαράλαμπος

ΠΟ ΙΚΑΡΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
4. ΘΑΝΑΣΗΣ ΜΙΧΑΛΑΣ 2-3 1.92 1991
5. ΑΣΤΕΡΙΟΣ ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΣ 2-3 1.90 1993
6. ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΒΑΣΙΛΑΚΑΚΗΣ 1-2 1.85 1991
7. ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΕΛΕΓΚΟΣ 1-2 1.85 1992
8. ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΑΝΣΑΡΑΙ 1-2 1.88 1992
9. ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΚΑΡΓΙΑΣ 1-2 1.88 1993
10. ΑΛΕΞΗΣ ΣΠΑΝΟΣ 3-4 2.00 1991
11. ΣΤΟΥΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 4-5 2.00 1991
12. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΣΑΔΑΚΗΣ 4-5 1.96 1991
13. ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 1-2 1.96 1991
14. ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΩΣΤΑΡΕΛΟΣ 4-5 2.04 1991
15. ΠΑΡΗΣ ΒΑΜΒΑΚΑΣ 4-5 2.02 1991
16. ΠΑΥΛΟΣ ΞΥΔΑΣ 1-2 1.85 1993
Προπονητής: Λευτέρης Τσαουσίδης

ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

4. ΚΑΤΣΙΒΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1-2 2.00 1991
5. ΓΡΙΨΙΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 1992 4-5 2.02 1992
6. ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 1991 1 1.85 1991
7.ΝΑΟΥΜΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 2-3 1.93 1993
8. ΦΛΙΑΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 3-4 1.95 1991
9. ΓΙΑΧΑΝΑΤΖΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1-2 1.80 1991
10. ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ 4 2.01 1993
11. ΖΕΪΜΠΕΚΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 1-2 1.82 1992
12. ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 3-4 2.03 1991
13. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ ΠΕΤΡΟΣ 1 1.87 1993
14. ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 5 2.05 1991
16. ΚΑΡΑΪΣΚΟΣ ΜΠΑΜΠΗΣ 2 1.92 1992
18. ΔΑΒΑΝΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 4-5 2.02 1992
Προπονητής: Σωτήρης Κοκκινόπουλος

ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
4. ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ GUARD 1.90 1992
5. ΓΚΟΝΤΕΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ GUARD 1.82 1993
6. KAΡΑΜΑΝΛΗΣ ΣΑΒΒΑΣ GUARD 1.90 1991
7. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ FORWARD 1.92 1991
9. ΤΣΙΑΚΛΑΓΚΑΝΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ FORWARD 1.93 1993
10. ΠΑΤΣΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ FORWARD 1.95 1993
11. KΑΡΑΜΑΝΩΛΗΣ ΜΑΝΟΣ GUARD 1.92 1993
12. ΒΑΤΣΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ GUARD 1.90 1991
14. KOTTAΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ CENTER 1.98 1991
15. MΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ GUARD 1.90 1992
Προπονητής: Καραμανώλης Αποστόλης

ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

4. ΠΕΤΑΛΩΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 1 1.81 1993
5. ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΣ 3 1.88 1993
6. ΓΕΩΡΓΙΑΝΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 1 1.86 1991
7. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 5 2.01 1992
8. ΑΝΔΡΙΣΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 2 1.81 1993
9. ΣΟΦΙΑΝΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 2 1.82 1993
10. ΠΗΛΙΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 3 1993 1993
11. ΕΞΙΖΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ 4 1.99 1992
12. ΛΩΡΙΤΗΣ-ΑΓΑΛΟΥ ΚΩΣΤΑΣ-ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ 3-4 1.99 1991
13. ΣΑΓΙΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 3 1.88 1993
14. ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 5 1.98 1992
19. ΧΑΤΖΗΑΝΔΡΕΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 4 1.95 1993
Προπονητής: Χρυσανθίδης Βασίλης



ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

Τετάρτη 7 Απριλίου 2010
17:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ-ΕΓΚΑΙΝΕΙΑ ΝΕΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ
19:15 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ
21:00 ΠΟ ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

Πέμπτη 8 Απριλίου 2010
17:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ-ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
18:45 ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΠΟ ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
20:30 ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

Παρασκευή 9 Απριλίου 2010
17:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
18:45 ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ-ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ
20:30 ΠΟ ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Σάββατο 10 Απριλίου 2010
17:00 ΠΟ ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ
18:45 ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ
20:30 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

Κυριακή 11 Απριλίου 2010
10:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ-ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
11:45 ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ-ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
13:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΠΟ ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ-ΑΠΟΝΟΜΕΣ

* ΠΗΓΗ: ΕΟΚ (www.basket.gr)

Δεν υπάρχουν σχόλια: