Κυριακή 21 Νοεμβρίου 2010

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Φανταστική πρεμιέρα

Ολυμπιάδα Λάρισας - Α.Ο.Σ: 35-67

Καλύτερα δε γινόταν να τα καταφέρει ο Α.Ο.Σ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Η σερραϊκή ομάδα έκανε υγιεινό περίπατο στη Λάρισα κόντρα στην Ολυμπιάδα και εξασφάλισε με χαρακτηριστική άνεση το παρθενικό ροζ φύλλο αγώνος.

Το "τριφύλλι" από το πρώτο δεκάλεπτο έδειξε τις άγριες διαθέσεις του αποκτώντας προβάδισμα 9 πόντων (6-15). Στο δεύτερο δεκάλεπτο με πρωτεργάτρια την Λία Πελτέκη οι φιλοξενούμενες αύξησαν την διαφορά σε διψήφιο αριθμό (18-35) βάζοντας τα θεμέλια της νίκης.

Στην επανάληψη ο Α.Ο.Σ δεν απειλήθηκε σε κανένα χρονικό σημείο από την Ολυμπιάδα φτάνοντας έτσι στην τελική επικράτηση.

Διαιτητές: Mανιός - Τριανταφυλλίδης

Τα δεκάλεπτα: 6-15, 18-35 (ημ.), 28-48, 35-67

Ολυμπιάδα: Νταουντάκη 2, Αγαγιώτη 4, Παπαθωμά 6, Σολωμού 4, Πλαστάρα 3 (1), Παγκέα 4, Γεωργοπούλου 12.

Α.Ο.Σ (Κηρύκος - Μάρκου): Ιωαννίδου 4, Μαραγκού 7, Δεινοπούλου 5, Τόγα 12, Τζιαμπάζη 6 (2), Πελτέκη 27 (2), Λαδοπούλου 2, Πιττάκη 4, Καλογιάννη, Παπανικολάου.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ: 56-53

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΑΡΙΣΑΣ - Α.Ο.Σ: 35-67

ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΜΕΝΤ: 46-68

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: 40-72