Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2010

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Τον "πρόδωσαν" τα σουτ

Τιτάνες Δράμας - Α.Ο.Σ: 62-46

Δεν τα κατάφερε ο Α.Ο.Σ στην αναμέτρηση με τους ισχυρούς Τιτάνες. Το σερραϊκό συγκρότημα γνώριζε εξ' αρχής ότι η αποστολή του ήταν δύσκολη κόντρα στις Δραμινές, αλλά δεν έπεσε αμαχητί. Η αστοχία σε κάποια καθοριστικά σουτ στοίχισε τελικά στο "τριφύλλι" που γνώρισε την ήττα.

Αναφορικά με την εικόνα του αγώνα οι γηπεδούχες από το πρώτο δεκάλεπτο ευτύχησαν να πάρουν προβάδισμα 7 πόντων (17-10). Στην επόμενη περίοδο της συνάντησης ο Α.Ο.Σ προσπάθησε να κρατηθεί ζωντανός στη διεκδίκηση της νίκης, με τους Τιτάνες όμως να ανεβάζουν την διαφορά στο +10 (33-23).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενες ξεκίνησαν καλά και μείωσαν σε 38-31. Το "τριφύλλι" είχε τη δυνατότητα να πλησιάσει κι άλλο στο σκορ, αλλά στάθηκε άτυχο αφού σε τρεις επιθέσεις που εκδήλωσε η μπάλα του έπαιξε άσχημο παιχνίδι. Οι Δραμινές ήταν πιο εύστοχες σημειώνοντας 10-2 σερί και η περίοδος έκλεισε με 48-33.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Α.Ο.Σ προσπάθησε να αντιστρέψει την εις βάρος του κατάσταση, αλλά οι Τιτάνες διατήρησαν το υπέρ τους προβάδισμα και πρόσθεσαν τους 2 βαθμούς της νίκης στο ενεργητικό τους.

Διαιτητές: Σπανός - Μυστιλιάδου

Τα δεκάλεπτα: 17-10, 33-23 (ημ.), 48-33, 62-46

Τιτάνες (Γαϊτάνης): Αγαθαγγελίδου 9 (3), Καρατζά 10, Κοτσελίδου 4, Σαμουλαδά 16 (3), Χελένιους 6, Γιαντσιώρη 2, Κουτούση 13, Ουζούνη 2.

Α.Ο.Σ (Κηρύκος): Μαραγκού 15 (1), Δεινοπούλου 3, Τόγα 5, Τζιαμπάζη 6 (2), Πελτέκη 8, Καλογιάννη 3, Πιττάκη 2, Παπανικολάου 4.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - ΜΕΝΤ: 70-67

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: 27-75

ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΠΥΛΑΙΑ: 67-71

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ - ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: 53-50