Κυριακή 27 Φεβρουαρίου 2011

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Διαιτητικά "όργια"

Παναθλητικός Συκεών - Α.Ο.Σ: 58-52

Ήττα με το "έτσι θέλω" γνώρισε ο Α.Ο.Σ στη Θεσσαλονίκη από τον Παναθλητικό. Αρνητικοί πρωταγωνιστές του αγώνα ήταν οι δύο διαιτητές (Παπαγερίδης - Εδιαρόγλου) που έδειξαν μεγάλη ανοχή στο "ξύλο" των αθλητριών των γηπεδούχων, ενώ χρέωσαν με τεχνικές ποινές το "τριφύλλι".

Οι "πράσινες" μπήκαν δυνατά στο παρκέ και προηγήθηκαν με 11-20 στο πρώτο δεκάλεπτο. Η επόμενη περίοδος βρήκε τον Α.Ο.Σ να είναι ξανά μπροστά στο σκορ με βραχεία κεφαλή (26-27).

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός έχοντας και τα ευνοϊκά σφυρίγματα των διαιτητών κατάφερε να αντιστρέψει την εις βάρος του κατάσταση και η περίοδος τελείωσε με 46-38.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο το σύνολο του Κώστα Μάρκου πάλεψε γερά μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης για να πάρει τους βαθμούς της νίκης, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε αφού οι διαμορφωθείσες συνθήκες ήταν εναντίον του "τριφυλλιού".

Διαιτητές: Παπαγερίδης - Εδιαρόγλου

Τα δεκάλεπτα: 11-20, 26-27 (ημ.), 46-38, 58-52

Α.Ο.Σ (Μάρκου): Καλογιάννη 8, Μαραγκού 18, Τζιαμπάζη 8 (2), Λαδοπούλου 2, Πελτέκη 10 (2), Παπανικολάου 6, Πιτάκη.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ -Α.Ο.Σ: 58-52

ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ - ΠΥΛΑΙΑ: 50-69

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ: 52-89

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ - ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: 20-0 (α.α.)

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΜΕΝΤ: 51-65