Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2011

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Γενναία προσπάθεια

Α.Ο.Σ - Παναθλητικός Συκεών: 53-63

Μέχρι τέλους πάλεψε ο Α.Ο.Σ για να κατακτήσει τη νίκη κόντρα στον πρωτοπόρο Παναθλητικό, αλλά κάποια λάθη και η κούραση έφεραν την ήττα (τέταρτη συνεχόμενη).

Οι φιλοξενούμενες κατάφεραν να ξεφύγουν στο σκορ στη διάρκειας της δεύτερης περιόδου (20-37). Στο τρίτο δεκάλεπτο το "τριφύλλι" μολονότι βρέθηκε να χάνει 35-51 δεν παραδόθηκε και μείωσε σε 43-51.

Στην τελευταία περίοδο του παιχνιδιού οι "πράσινες" ανέβασαν ακόμη περισσότερο την απόδοσή τους πλησιάζοντας σε απόσταση αναπνοής (51-53).

Ο Παναθλητικός σε εκείνο το καθοριστικό χρονικό σημείο βρήκε τις λύσεις στην επίθεση σημειώνοντας το "διπλό".

Διαιτητές: Μυλωνίδης - Λαμπρίδης

Τα δεκάλεπτα: 12-17, 20-37, 43-51, 53-63

Α.Ο.Σ (Κηρύκος): Ουζούνη 3,Καρατζά 7, Τόγα 16, Σαμουλαδά 8, Τζιαμπάζη 14(3), Χωλοπούλου 5, Ζάπρα, Δεινοπούλου.

Παναθλητικός (Συρόπουλος): Σαμαρά 6(2), Αναστασιάδου 2, Ιγνατίου 3(1), Κυριάκου 2, Τσαμπούρη 16(1), Χαιριστανίδου 11, Ταρπάγκου 4, Μπουσνάκη 19, Γιαρένη, Γέρμανλη.

Τιτάνες Δράμας - Αναγέννηση Ν.Ρυσίου: 47-59

Ολυμπιάδα Λαρισας - ΠΑΟΚ Δυτ. Μακεδονίας: 76-45

Κομοτηνή - Πυλαία: 59-53παρ. (48-48 κ.α.)

ΜΕΝΤ - Μ. Αλέξανδρος Εχεδώρου: 47-33