Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2011

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ, Α' ΟΜΙΛΟΣ - 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Κερδισμένος ο Πανσερραϊκός

Σπουδαία εντός έδρας νίκη σημείωσε χτες ο Πανσερραϊκός που επιβλήθηκε της Χρυσούπολης με 61-41 καλύπτοντας και τη διαφορά της ήττας του πρώτου γύρου. Τα «λιοντάρια» ζορίσθηκαν μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο (18-12). Στην επόμενη περίοδο οι «κόκκινοι» έπαιξαν άμυνα για σεμινάριο αποκτώντας πλεονέκτημα 19 πόντων (33-14).

Στο τρίτο δεκάλεπτο σημειώθηκε νταμπλ-σκορ (48-24). Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο θρίαμβο κλείνοντας ιδανικά το 2011.

Στον αντίποδα το Σιδηρόκαστρο είχε άσχημο απόγευμα σήμερα στην Καβάλα κόντρα στην ισχυρή Αγία Βαρβάρα. Το συγκρότημα του Κώστα Σίσκου από το πρώτο δεκάλεπτο έμεινε πίσω στο σκορ (24-8), ενώ η δεύτερη περίοδος έληξε 50-19.

Στην επανάληψη η διαφορά «εκτοξεύθηκε» στο +51 (77-26), ενώ το τελικό σκορ ήταν 87-46.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ: 61-41

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ - ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: 87-46

ΡΕΠΟ: ΚΡΗΝΙΔΕΣ