Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2013

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Κοιτάζει τριάδα

Πυλαία - Α.Ο.Σ: 44-53

Άλωσε την Πυλαία ο Α.Ο.Σ, επικρατώντας της τοπικής ομάδας σε έναν αγώνα που είχε δύο όψεις.

Στο πρώτο μέρος οι «πράσινες» φάνηκαν ιδιαίτερα αγχωμένες δίνοντας την ευκαιρία στις γηπεδούχες να προηγηθούν με 14-6 στην εναρκτήρια περίοδο και 25-18 με το κλείσιμο του δεύτερου δεκαλέπτου.

Στην επανάληψη το συγκρότημα του Νίκου Κηρύκου έδειξε το πραγματικό του πρόσωπο στο παρκέ. Το «τριφύλλι» πλησίασε την Πυλαία σε απόσταση αναπνοής στο τρίτο δεκάλεπτο (31-30), ενώ στην τέταρτη και καθοριστική περίοδο της συνάντησης ο Α.Ο.Σ με ανεβασμένη ψυχολογία επέβαλε πλήρως τον ρυθμό του στον αγωνιστικό χώρο φτάνοντας στο νικηφόρο αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Λαμπρίδης - Μπακάλης

Τα δεκάλεπτα: 14-6, 25-18 (ημ.), 31-30, 44-53

Α.Ο.Σ (Κηρύκος): Χωλοπούλου 9 (1), Τζιαμπάζη 5, Μαραγκού 13 (2), Μπακιρτζίδου 18, Καρατζά 6, Δεινοπούλου 2, Παπανικολάου, Πιττάκη, Ανδρεάδη.

ΠΥΛΑΙΑ - Α.Ο.Σ: 44-53

ΚΑΒΑΛΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ: 49-76

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ: 92-42

ΡΕΠΟ: ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ