Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ - 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Έσβησε το όνειρο της ανόδου

Ασπίδα 2001 - Πανσερραϊκός: 42-29

Άπραγος έφυγε από την Ξάνθη ο Πανσερραϊκός. Οι «λιονταρίνες» στο μεγάλο ντέρμπι του πρωταθλήματος με την Ασπίδα 2001 γνώρισαν την ήττα από τις Θρακιώτισσες, οι οποίες «κλείδωσαν» έτσι την πρωτη θέση και θα διεκδικήσουν την άνοδο σε αγώνες που θα ορισθούν από την ΕΟΚ.

Στο σημερινό ματς η ομάδα του Κώστα Μάρκου μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο (24-23) πάλευε γερά με τις γηπεδούχες. Στην τελευταία περίοδο της αναμέτρησης οι Σερραίες ήταν πολύ άστοχες (1/11 βολές συνολικά) και η Ασπίδα 2001 αξιοποιώντας τον παράγοντα έδρα κατέκτησε τους βαθμούς της νίκης.

Διαιτητές: Μπακάλης - Μαγκαφάς

Τα δεκάλεπτα: 8-6, 19-16 (ημ.), 24-23, 42-29

Πανσερραϊκός (Μάρκου): Καλογιάννη 4, Αγελλάκη 2, Ράμναλη 2, Βαβαλίδου Ε. 6, Βαβαλίδου Κ. 6, Κουντουρά 2, Πόζη 2, Κύναλη 5, Τεβετζίδου, Γεράκη, Καρύδα, Μπαλτζή.

ΑΣΠΙΔΑ 2001 - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: 42-29

ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ: (27/2/2013)