Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Επέστρεψαν στις νίκες

Ηράκλειο - Ίκαροι: 73-81

Επανήλθαν στο δρόμο των επιτυχιών οι Ίκαροι, οι οποίοι δεν χαρίστηκαν στο Ηράκλειο που μάχεται για την αποφυγή του υποβιβασμού σημειώνοντας το διπλό στην Κρήτη.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Στάθη Καμαράκη βρέθηκε να χάνει ακόμα και με 8 πόντους (28-20). Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 33-28.

Στην τρίτη περίοδο οι Σερραίοι «έτρεξαν» 12-1 σερί (35-28, 36-40), ενώ το δεκάλεπτο έληξε 51-51.

Τα πάντα κρίθηκαν στην τέταρτη περίοδο του ματς, με τους «κυανοκίτρινους» να ανεβάζουν την απόδοσή τους έχοντας τους Καπινιάρη - Νικολούδη σε καλή μέρα και να εξασφαλίζουν το ροζ φύλλο αγώνος δείχοντας ψυχραιμία από τη γραμμή της «φιλανθρωπίας» στις τελευταίες στιγμές της συνάντησης.

Διαιτητές: Πανταζής - Μαλανδρής - Παυλόπουλος

Τα δεκάλεπτα: 16-14, 33-28 (ημ.), 51-51, 73-81

Ηράκλειο (Ράλλης): Στεφανάκης 9 (1) Πέλκιτς 10, Γιοβανοβιτς 19, Γ. Αρναουτάκης 4, Αγαπιάδης 12 (1), Σακελλάρακης 4, Ντιαλό 6, Γκοντόπουλος 9 (1), Μ. Αρναουτάκης.

Ίκαροι (Καμαράκης): Καπινιάρης 22 (2), Κουκάς 4, Συμεωνίδης 13, Νικολούδης 20 (4), Γεωργιανός 6, Ιωσηφίδης 7 (1), Βοϊβοτάπουλος 9 (1), Παπαδόπουλος, Τράκας.

Τρίκαλα - Ν. Κηφισιά: 73-71

Ηράκλειο - Ίκαροι Σερρών: 73-81

ΟΦΗ - Αρκαδικός: 76-57

Παγκράτι - Κόροιβος Αμαλιάδας: 67-80