Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Α' ΦΑΣΗ - 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Άτυχος...

Ολυμπιακός Βόλου - Α.Ο.Σ: 55-50

Πάλεψε ο Α.Ο.Σ στον Βόλο, αλλά δεν τα κατάφερε γνωρίζοντας την ήττα από τον τοπικό Ολυμπιακό αποχαιρετώντας έτσι τον θεσμό του Κυπέλλου.

Οι «πράσινες» αν και βρέθηκαν να χάνουν με 10 πόντους διαφορά στο πρώτο ημίχρονο της συνάντησης (27-17) δεν τα παράτησαν και στην επανάληψη κατόρθωσαν να αλλάξουν τη ροή του παιχνιδιού. Το «τριφύλλι» με αντεπίθεση διαρκείας προσπέρασε στο σκορ (36-38) στην τρίτη περίοδο και το ροζ φύλλο αγώνος κρίθηκε στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο του ματς.

Η ομάδα του Νίκου Κηρύκου τα έδωσε όλα στο παρκέ για να κατακτήσει τη νίκη, αλλά στάθηκε άτυχη με τη Νίκη Χωλοπούλου να τραυματίζεται στον ώμο και να μεταφέρεται στο νοσοκομείο μια και δεν υπήρχε γιατρός στο γήπεδο, ενώ και το διαιτητικό δίδυμο (Ξέρας - Καρακώστας) σφύριξε έδρα.

Επίσης να σημειωθεί ότι στον Βόλο δεν ταξίδεψε και η Φανή Καρατζά για έκτακτους επαγγελματικούς λόγους.

Τα δεκάλεπτα: 12-7, 27-17 (ημ.), 36-38, 55-50

Α.Ο.Σ (Κηρύκος): Μαραγκού 11, Τζιαμπάζη 8 (2), Χωλοπούλου Μ. 4, Χωλοπούλου Ν. 7 (1), Μπακιρτζίδου 14, Τόγα 2, Δεινοπούλου 4, Μπόκα, Πρόικου.