Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Ξύπνησε στην επανάληψη

Α.Ο.Σ - Ναύαρχος Βότσης: 61-42

Παρουσιάζοντας δύο διαφορετικά πρόσωπα ο Α.Ο.Σ κατάφερε να επιβληθεί του Ναύαρχου Βότση στις Σέρρες.

Σχετικά με την εξέλιξη του σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο οι «πράσινες» εμφανίσθηκαν χαλαρές στον αγωνιστικό χώρο κάτι που εκμεταλλεύθηκαν οι φιλοξενούμενες (9-12, 1:56). Η περίοδος έκλεισε με 14-12.

Στο επόμενο δεκάλεπτο το «τριφύλλι» συνέχισε να κάνει αγγαρεία (20-24, 3:30) και οι δύο ομάδες πήραν την άγουσα για τα αποδυτήρια με τις Θεσσαλονικιές να διατηρούν μικρό προβάδισμα (24-27).

Στο τρίτο δεκάλεπτο το συγκρότημα του Νίκου Κηρύκου βελτίωσε την εικόνα του στο παρκέ πραγματοποιώντας ξέσπασμα (40-29, 4:50). Η περίδος ολοκληρώθηκε με 45-35.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο της συνάντησης οι γηπεδούχες κατάφεραν να αυξήσουν την υπέρ του διαφορά και ο προπονητής του Α.Ο.Σ έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες που είχε στη διάθεσή του.

Σχόλιο από serresbasket: Όταν ξύπνησε ο Α.Ο.Σ έκανε τα πράγματα πολύ εύκολα γι' αυτόν.

Διαιτητές: Μαγκαφάς - Κολοκυθάς

Δεκάλεπτα: 14-12, 24-27 (ημ.), 45-35, 61-42

Α.Ο.Σ (Κηρύκος): Δεινοπούλου 2, Μαραγκού 11, Καρατζά 3, Μπακιρτζίδου 8, Τζιαμπάζη 8 (2), Χωλοπούλου Ν. 10, Χωλοπούλου Μ. 5, Πρόικου 10 (2), Κουζάλη 2, Τόγα, Ανδρεάδη, Ιωαννίδου.

Ναύαρχος Βότσης (Γκογκάκης): Τυφλού 10, Παπαδάκη 5, Μηταριώτη 4, Αγκούλ 6 (1), Σταυροπούλου 4, Τζήμου 11, Παπαδάκη 2, Ευσταθίου, Κασάπη, Ζυγούρα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ:  69-60

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ:   50-20

ΗΡΑΚΛΗΣ-ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ:   55-53

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ-ΠΥΛΑΙΑ:  61-46 παρ. (46-46 κ.α.)