Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2014

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Επέστρεψαν στη σκληρή πραγματικότητα

Ερμής Λαγκαδά - Ίκαροι: 94-64

Ακόμη μία επώδυνη ήττα υπέστησαν οι Ίκαροι στο πρωτάθλημα, οι οποίοι παραδόθηκαν στις «ορέξεις» του Ερμή Λαγκαδά γνωρίζοντας τη συντριβή.

Οι «κυανοκίτρινοι» βρέθηκαν να χάνουν 24-16 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ οι δύο ομάδες πήραν την άγουσα για τα αποδυτήρια με το σκορ στο 40-31.

Στη τρίτη περίοδο το συγκρότημα του Νίκου Οικονόμου πλησίασε στο καλάθι (54-52), αλλά το σύνολο του Στάθη Καμαράκη κατάφερε και πάλι να αποκτήσει απόσταση ασφαλείας (64-54).

Στη τέταρτη περίοδο της αναμέτρησης οι Ίκαροι κατέρρευσαν στο παρκέ δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους γηπεδούχους να «σφραγίσουν» τη νίκη τους με τον πλέον εμφατικό τρόπο.