Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

''Dum spiro spero''

Αγία Παρασκευή - Ίκαροι: 66-82

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα των Ικάρων από το κλειστό γυμναστήριο του Κοντόπευκου στην αναμέτρηση των «κυανοκίτρινων» με την «ουραγό» Αγία Παρασκευή.

Οι Σερραίοι δυσκολεύθηκαν κάπως στο πρώτο ημίχρονο από τους γηπεδούχους (32-38), αλλά στην επανάληψη η ομάδα του Νίκου Οικονόμου έχοντας σε εξαιρετική μέρα τους Μποχωρίδη - Ναούμη κατόρθωσε να ξεφύγει στο σκορ με 49-58 στο τρίτο δεκάλεπτο διευρύνοντας τη διαφορά στη τελευταία περίοδο του αγώνα.

Άξιο αναφοράς τα 11 εύστοχα τρίποντα των Ικάρων.

Σχόλιο από serresbasket: Ένα ματς πάει, άλλα 2 μένουν. Το επόμενο Σάββατο οι φίλαθλοι πρέπει να κρέμονται σα τσαμπιά στο γήπεδο στο μεγάλο παιχνίδι με τον Ερμή Λαγκαδά.

Διαιτητές: Παναγιώτου - Κοτσιμπός - Μάλαμας

Δεκάλεπτα: 15-18, 32-38 (ημ.), 49-58, 66-82

Ίκαροι (Οικονόμου): Μποχωρίδης 24 (6), Ναούμης 24 (3), Σταμπουλής 6, Κουτίνας 9 (1), Συμεωνίδης 12, Σιώπης 5 (1), Δήμας 2, Τράκας, Παπαδόπουλος, Χορτομάρης.

ΚΑΒΑΛΑ - ΛΑΥΡΙΟ: 80-59

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΙΚΑΡΟΙ: 66-82

ΟΦΗ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ: 71-75

ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: 64-86

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: 70-57