Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Μπλόκο στη Δράμα

Τιτάνες Δράμας - Α.Ο.Σ: 53-45

Έπεσε από την κορυφή της Α2 ο Α.Ο.Σ, ο οποίος δεν κατόρθωσε να υπερκεράσει το εμπόδιο των Τιτάνων που έβαλαν τέλος στο νικηφόρι σερί του «τριφυλλιού».

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ και η περίοδος έκλεισε ισόπαλη (17-17). Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχες εξασφάλισαν προβάδισμα 6 πόντων (27-21).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι «πράσινες» βελτίωσαν την εικόνα τους στον αγωνιστικό χώρο. Η περίοδος έληξε 39-39.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα του Νίκου ήταν άστοχη και επήλθε εκνευρισμός στις φιλοξενούμενες. Συν τοις άλλοις οι διαιτητές δεν ήταν ακριβοδίκαιοι σε όλες τις περιπτώσεις.

Το «τριφύλλι» ηττήθηκε από τους Τιτάνες σε ένα παιχνίδι που μετά την ολοκλήρωσή του επικράτησε ένταση.