Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2014

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Έμεινε από «καύσιμα»

Ολύμπια Λάρισας - Α.Ο.Σ: 67-54

Τρίτωσε το κακό για τον Α.Ο.Σ, ο οποίος συμπλήρωσε τρία σερί εκτός έδρας παιχνίδια χωρίς νίκη. Το «τριφύλλι» πάλεψε στη Λάρισα στην αναμέτρηση με την Ολύμπια, αλλά οι «πράσινες» έφυγαν άπραγες από το γήπεδο.

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν ντέρμπι. Η ομάδα του Νίκη Κηρύκου δεν επέτρεψε στις Θεσσαλές να ξεφύγουν στο σκορ (26-23 έληξε το δεύτερο δεκάλεπτο).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Σερραίες αντιμετώπισαν σοβαρές δυσκολίες. Η Ολύμπια ρόλαρε καλύτερα στο παρκέ και η περίοδος έκλεισε με 45-34.

Στις αρχές της τέταρτης περιόδου το «τριφύλλι» βρέθηκε στο -13 (47-34). Οι φιλοξενούμενες αντεπιτέθηκαν σημειώνοντας 0-9 σερί (47-43).

Στα τελευταία λεπτά της συνάντησης οι «πράσινες» κουράσθηκαν (συμμετείχαν στον αγώνα 7 παίκτριες) και υπέκυψαν στις γηπεδούχες.

Διαιτητές: Καλέσης - Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 12-14, 26-23 (ημ.), 45-34, 67-54

Α.Ο.Σ (Κηρύκος): Μαραγκού 18 (4), Τζιαμπάζη 6 (1), Χωλοπούλου Ν. 2, Τόγα 2, Χωλοπούλου Μ. 8 (2), Πρόικου 9 (3), Μπακιρτζίδου 9.

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: (21/12/2014)

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ - Α.Ο.Σ: 67-54

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ: 52-63

ΑΡΗΣ - ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ: 72-42

ΗΡΑΚΛΗΣ - ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ: 63-52