Κυριακή 18 Ιανουαρίου 2015

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

«Χαμογέλασε» ο Α.Ο.Σ
Ναύαρχος Βότσης - Α.Ο.Σ: 52-63

Μετά από σχεδόν 3 μήνες ο Α.Ο.Σ κατόρθωσε να «ζευγαρώσει» τις εκτός έδρας επιτυχίες του στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι «πράσινες» επιβλήθηκαν του Ναυάρχου Βότση στη Θεσσαλονίκη σε ένα παιχνίδι που σε γενικές γραμμές ήταν ήρεμο. Οι Σερραίες ήταν εξαιρετικές στο πρώτο δεκάλεπτο παίζοντας άμυνα για σεμινάριο (1-13). Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχες ανασυντάχθηκαν πλησιάζοντας στο καλάθι (25-27).

Στο τρίτο δεκάλεπτο το «τριφύλλι» φόρτσαρε ξανά εξασφαλίζοντας διαφορά 13 πόντων (30-43). Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα του Νίκου Κηρύκου διαχειρίσθηκε σωστά την υπέρ της διαμορφωθείσα κατάσταση κατακτώντας τη νίκη.

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης - Τσιρόγλου

Δεκάλεπτα: 1-13, 25-27 (ημ.), 30-43, 52-63

Α.Ο.Σ (Κηρύκος): Τόγα 9 (2), Τζιαμπάζη 9 (2), Γκλεζάκη 8, Πρόικου 11 (2), Χωλοπούλου Ν. 11 (2), Χωλοπούλου Μ. 2, Μπακιρτζίδου 13, Μαραγκού.

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ - Α.Ο.Σ: 52-63

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ: 49-56

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΑΡΗΣ: 67-40

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ: 41-63

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: 70-37