Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Τον «έπνιξε» στη λίμνη...

ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο.Σ: 51-67

Σπουδαία εκτός έδρας επιτυχία σημείωσε ο Α.Ο.Σ, ο οποίος πέρασε νικηφόρα από τα Γιάννενα.

Το παιχνίδι ήταν σκληρό και μάλιστα σημαδεύθηκε από δύο διακοπές. Στο 26' οι διαιτητές αποφάσισαν να διακόψουν τον αγώνα λόγω έντασης στη κερκίδα με κάποιους φιλάθλους των γηπεδούχων να βρίζουν τους ρέφερι, ενώ με την επανέναρξη έσβησαν τα φώτα του κλειστού γυμναστηρίου και οι δύο ομάδες υποχρεώθηκαν να περιμένουν άλλα 10 λεπτά ωσότου να συνεχισθεί κανονικά η αναμέτρηση.

Στη σημερινή συνάντηση το «τριφύλλι» έπιασε πολύ καλή απόδοση έχοντας ως κορυφαία παίκτρια την Γκλεζάκη. Ο ΠΑΣ προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 20-19, αλλά από εκείνο το χρονικό σημείο κι έπειτα η ομάδα του Νίκου Κηρύκου προσπέρασε στο σκορ και η δεύτερη περίοδος έληξε 30-35.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι «πράσινες» διεύρυναν το προβάδισμά τους στο +9 (41-50). Στη τέταρτη περίοδο οι Σερραίες πάτησαν ακόμη περισσότερο το γκάζι δίνοντας στη νίκη τους διαστάσεις θριάμβου.

Διαιτητές: Εκιζόγλου - Λαδάς

Δεκάλεπτα: 20-19, 30-35 (ημ.), 41-50, 51-67

Α.Ο.Σ (Κηρύκος): Μαραγκού 8 (1), Τόγα 4, Μπακιρτζίδου 8, Χωλοπούλου Μ. 9, Χωλοπούλου Ν. 8 (1), Τζιαμπάζη 9 (3), Γκλεζάκη 21, Πρόικου.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Α.Ο.Σ: 51-67

ΠΥΛΑΙΑ - ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ: 54-55

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΗΡΑΚΛΗΣ: 56-59

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ: 38-63

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΑΡΗΣ: 96-64