Κυριακή 8 Νοεμβρίου 2015

Α2 ΕΘΝΙΚΗ (5η Αγωνιστική)

Της αμύνης τα κορίτσια

Ηρακλής - Α.Ο.Σ: 38-54

Του πάει η Θεσσαλονίκη του Α.Ο.Σ, ο οποίος στη δεύτερη επίσκεψη που πραγματοποίησε στη συμπρωτεύουσα εξασφάλισε και πάλι το πολύτιμο ροζ φύλλο αγώνος κερδίζοντας αυτή τη φορά τον Ηρακλή στο Ιβανώφειο.

Στο πρώτο ημίχρονο η αναμέτρηση ήταν αμφίρροπη και οι δύο ομάδες πήραν την άγουσα για τα αποδυτήρια με το σκορ στο 24-23.

Στο δεύτερο μέρος ο Γιώργος Χίτζιος επέλεξε άμυνα ζώνης, κίνηση που απεδείχθη καθοριστική για την εξέλιξη της συνάντησης, μια και οι γηπεδούχες μπλόκαραν επιθετικά.

Η τρίτη περίοδος έληξε 33-37,  ενώ στο τέταρτο δεκάλεπτο οι «πράσινες» χάρη στην ευστοχία τους έξω από τη γραμμή των 6.75 «καθάρισαν» τον Ηρακλή.

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης - Χατζημπαλίδης

Δεκάλεπτα: 13-15, 24-23 (ημ.), 33-37, 38-54

Α.Ο.Σ (Χίτζιος): Τόγα 5 (1), Χωλοπούλου Ν. 4, Χωλοπούλου Μ. 5, Μπακιρτζίδου 14, Τζιαμπάζη 16 (4), Γκλεζάκη 10, Πρόικου, Στεφανίδου.