Σάββατο 5 Μαρτίου 2016

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΑΝΔΡΕΣ - 14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Άμυνα για σεμινάριο ο Α.Ο.Σ. - Επιτυχία για Ηράκλεια - Επέστρεψε στις νίκες ο Πανσερραϊκός

Α.Ο.Σ. - Απόλλων Δράμας: 51-29

Κονιορτοποίησε τον Απόλλων Δράμας ο Α.Ο.Σ. στο σημερινό παιχνίδι που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο της Ομόνοιας. Η ομάδα του Χάρη Σιουσιουλούδη παίζοντας άμυνα για σεμινάριο εξουδετέρωσε πλήρως τα ατού των φιλοξενούμενων φτάνοντας πολύ εύκολα στο νικηφόρο αποτέλεσμα.

Στο 7' οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ με 12-2. Το δεκάλεπτο έκλεισε με 13-8.

Στη δεύτερη περίοδο το σερραϊκό συγκρότημα «βραχυκύκλωσε» και οι Δραμινοί αντεπιτέθηκαν κάνοντας την ολική ανατροπή (16-17, 5:30).

Οι «πράσινοι» ανασυντάχθηκαν πετυχαίνοντας 8-0 σερί και το δεκάλεπτο έληξε 24-17.

Στη τρίτη περίοδο το «τριφύλλι» ήταν απολαυστικό στο παρκέ ανεβάζοντας τη διαφορά στους 20 πόντους (41-21, 3:20). Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 41-24.

Στη τέταρτη περίοδο ο Α.Ο.Σ. δεν χαλάρωσε (50-28, 4:32) και το ροζ φύλλο αγώνος κατέληξε στους «πράσινους».

Σχόλιο από SerresBasket: «Τσάκιζε κόκαλα» η άμυνα του Α.Ο.Σ.

Διαιτητές: Δημάδης - Οικονόμου

Δεκάλεπτα: 13-8, 24-17 (ημ.), 41-24, 51-29

Α.Ο.Σ. (Σιουσιουλούδης): Γιαννούλης Β. 18 (3), Γιαννούλης Ν. 5, Αναστασιάδης 6, Τερζής 4, Κούτσας 2, Καρακώστας 5 (1), Εμμανουήλ 11 (2), Λαδιάς, Στάμος, Χορτομάρης, Κυριακόπουλος, Τεπεκιτζής.

Απόλλων Δράμας (Γαϊτάνης): Χριστοφορίδης 2, Θεοδωρίδης Γ. 1, Συμεωνίδης 10, Θεοδωρίδης Δ. 5, Χρυσαφούδης 11, Γαλόπουλος, Δουρτμές, Κυριαζής, Χαρπαντίδης, Τσαμπράς.

Πανσερραϊκός - Ρούπελ Σιδηροκάστρου: 76-47

Επανήλθε στο δρόμο των επιτυχιών ο Πανσερραϊκός μετά την ήττα από τους Τιτάνες. Οι «κόκκινοι» κέρδισαν εύκολα το Ρούπελ, το οποίο δεν κατάφερε να αντισταθεί στους γηπεδούχους.

Διαιτητές: Νέδογλου Α. - Τσακιρίδης

Δεκάλεπτα: 37-13, 45-24 (ημ.), 65-36, 76-47

Πανσερραϊκός (Ιωαννίδης):  Παπαγεωργίου 5, Βασιλειάδης 2, Σιδερίδης 8 (2), Λιάπης 5, Μπουτάκογλου 4, Χατζηανδρέου 9 (1), Ροΐδης 19 (4), Ιωαννίδης Δ. 4, Καρνάβας 20.

Ρούπελ Σιδηροκάστρου (Γρεασίδης): Σκαλιστής 18 (2), Ζωηρός 1, Ντούντος 2, Γρεασίδης 9 (2), Γιάκονιουκ 4, Παρίσης 5, Στάσας 1, Δαμιανάκος 4, Καμπέρης 1, Τοπολίγκας 2, Σαρηγιαννάκος, Βεντούζης.

Α.Ο.Σ. - ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΡΑΜΑΣ: 51-29

ΗΡΑΚΛΕΙΑ - ΔΟΞΑΤΟ ΔΡΑΜΑΣ: 53-48

ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ - ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ: 59-58

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: 76-47