Κυριακή 27 Μαρτίου 2016

Γ' ΕΘΝΙΚΗ (22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Απαράδεκτος..!

ΓΑΣ Κομοτηνή - Ορφέας Ν. Σκοπού: 78-77

Ένα δικό του παιχνίδι έχασε απόψε στη Κομοτηνή ο Ορφέας με αντίπαλο τον ΓΑΣ. Οι «ασπρόμαυροι» για 35 λεπτά ήλεγχαν το ρυθμό του παιχνιδιού ξεφεύγοντας στο σκορ ακόμη και με 16 πόντους διαφορά (40-56 στο 25'), αλλά στα τελευταία πέντε λεπτά της αναμέτρησης η ομάδα του Φώτη Κοκολιού «βραχυκύκλωσε» με αποτέλεσμα το 62-72 να γίνει 70-73 στο 37' και 78-77 24 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη της συνάντησης διά χειρός Καραμπέκη.

Στη τελευταία επίθεση της αναμέτρησης οι Σερραίοι απέτυχαν τρεις συνεχόμενες φορές με Δεμερτζή και Καβαργύρη να πετύχουν το νικητήριο καλάθι γνωρίζοντας πικρή ήττα.

Σχόλιο από SerresBasket: Μεγάλη ευκαιρία απώλεσε σήμερα ο Ορφέας για να πλασαρισθεί στη πέμπτη θέση στο φινάλε της σεζόν (σε συνδυασμό και με τα υπόλοιπα αποτελέσματα και με το εύκολο σχετικά πρόγραμμα που έχει η σερραϊκή ομάδα).

Διαιτητές: Μπίκης - Καρκαλέτσης

Δεκάλεπτα: 12-18, 34-40 (ημ.), 52-60, 78-77

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Δεμερτζής 26 (1), Κουτσιαντζής 3 (1), Ιωσηφίδης 2, Κηπουρός 19 (1), Χατζής 10, Καβαργύρης 14, Παππάς 3 (1), Καραμπατζάκης, Αποστόλου, Τσανάκας.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ: 78-77

ΑΡΕΤΣΟΥ - Α.Ε. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ: 88-79

ΒΑΟ - ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ: 60-75

ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ - ΙΚΑΡΟΙ: 67-74

EΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ - ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ: (30/3/2016)