Κυριακή 22 Μαΐου 2016

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ, ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ/4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Τονωτική ένεση ενόψει Ασπίδας

Αίας Κομοτηνής - Πανσερραϊκός: 46-57

Ένα σπουδαίο διπλό σημείωσε ο Πανσερραϊκός στη Κομοτηνή. Το συγκρότημα του Κώστα Μάρκου επιβλήθηκε του Αίαντα εξασφαλίζοντας το πολύτιμο ροζ φύλλο αγώνος.

Αναμφίβολα αυτή η νίκη αποτέλεσε μια τονωτική ένεση για τις «κόκκινες» ενόψει του καθοριστικού εντός έδρας παιχνιδιού με την Ασπίδα Ξάνθης το προσεχές Σάββατο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ (11-14). Στη δεύτερη περίοδο οι «λιονταρίνες» φορτσάρανε αποκτώντας πλεονέκτημα 13 πόντων (19-32).
Το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε με 32-42, ενώ στη τέταρτη περίοδο ο Πανσερραϊκός παρά τη πίεση που δέχθηκε από τις γηπεδούχες κατάφερε τελικά να φύγει νικητής από τη πόλη της Θράκης.

Διαιτητές: Ντούρας - Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 11-14, 19-32 (ημ.), 32-42, 46-57

Πανσερραϊκός (Μάρκου): Πιτσιάβα 4, Τσάντα 19 (3), Καδέμογλου 6, Κουζάλη 7 (1), Πελτέκη 17 (2), Σιάκκα 4, Καρανικόλα, Τάλιου, Αγγελάκη.

- ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (28/5/2016): ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΙΚΟΣ - ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ.