Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2016

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ - 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Εντυπωσιακή πρεμιέρα για Βισάλτη και Ικάρους

Α.Ο.Σ. - Βισάλτης Νιγρίτας: 56-91

Το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα πραγματοποίησε στο φετινό πρωτάθλημα ο Βισάλτης, ο οποίος συνέτριψε τον Α.Ο.Σ. στο κλειστό γυμναστήριο της Ομόνοιας.

Οι γηπεδούχοι άντεξαν για 15 λεπτά και στη συνέχεια «πέταξαν» λευκή πετσέτα στο παρκέ. Το πρώτο ημίχρονο έληξε 29-43.

Το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε με 43-66,  ενώ στη τέταρτη περίοδο η διάφορα ανέβηκε σε δυσθεώρητα ύψη.

Διαιτητές: Οικονόμου - Κούμλιαλης

Δεκάλεπτα: 12-11, 29-43 (ημ.), 43-66, 56-91

Α.Ο.Σ. (Δώδος): Δήμου 6, Ελληνούδης 2, Καρανικόλας 7 (1), Φραντζέσκος 9 (1/3 βολές, 4/12 διπ.), Γκουτρουμανίδης 26 (3/5 βολές, 10/24 διπ., 1/3 τριπ.), Δόγκας 2, Σιμόπουλος 4, Σμυρναίος, Αποστολίδης.

Βισάλτης (Καλάης): Γιαννίδης 2, Καρβουνιάρης 6 (2), Λουκάς 8, Κεμανετζής 17 (1/2 βολές, 5/7 διπ.,  2/3 τριπ.), Καρούσης 15, Πιπιλιός 23 (2/4 βολές, 9/16 διπ., 1/1 τριπ.), Φρατζανάς 4, Μπάτζος 10, Ζαρίμπας 6.

ΙΚΑΡΟΙ - ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ: 83-24 (31-3, 43-7 [ημ.], 59-15, 83-24)

Α.Ε.Σ. - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: 44-50 (7-5, 13-17 [ημ.], 30-27, 44-50)

ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΗΡΑΚΛΕΙΑ: 51-36

Α.Ο.Σ. - ΒΙΣΑΛΤΗΣ ΝΙΓΡΙΤΑΣ: 56-91