Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου 2016

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

«Πάτησε γκάζι» στο δεύτερο ημίχρονο

Ορφέας Ν. Σκοπού - Πανσερραϊκός: 84-56

Φιλική νίκη κόντρα στον Πανσερραϊκό σημείωσε ο Ορφέας. Στο πρώτο ημίχρονο τα «λιοντάρια» επέβαλαν τον ρυθμό τους στο παρκέ εξασφαλίζοντας πλεονέκτημα 6 πόντων στη διάρκεια της δεύτερης περιόδου, η οποία έκλεισε τελικά με 33-34.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ήταν εντυπωσιακοί. Οι «ασπρόμαυροι» πίεσαν τους φιλοξενούμενους, έτρεξαν, έκλεψαν μπάλες και η περίοδος έληξε 67-42. Στη τέταρτη περίοδο η διαφορά ανέβηκε και πάνω από τους 30 πόντους

Δεκάλεπτα: 14-17, 33-34 (ημ.), 67-42, 84-56

Ορφέας (Κοκολιός): Χατζηκυριακίδης 18 (2), Χατζής 6, Κουτσιαντζής 9 (1), Καβαργύρης 8, Χατζηανδρέου 26 (1), Γουλιανός 10, Σύρπας 7 (1), Ιωσηφίδης, Χαβαλές.

Πανσερραϊκός (Ρούλης): Σιδερίδης 9 (1), Ξακουστός 9, Φραγκούλης 19 (6), Τσιαντής 6, Γιαβρόπουλος 7 (1), Βασιλειάδης 2, Τσιάγκας 3, Πλατνάρης 1, Λάπατας.