Κυριακή 19 Μαρτίου 2017

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ, ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ - 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

''Κόκκινος'' θρίαμβος!

ΓΑΣ Κομοτηνή - Πανσερραϊκός: 49-61

Μολονότι το πρωτάθλημα έχει ακόμη δρόμο μέχρι την ολοκλήρωσή του ο Πανσερραϊκός σήμερα έκανε καίριο βήμα για τη κατάκτηση του τίτλου επικρατώντας του ΓΑΣ Κομοτηνή, της ομάδας που έχει θέσει και αυτή ως στοχο την άνοδο στην Α2 Εθνική.

Οι ''λιονταρίνες'' του Κώστα Μάρκου ήταν ανώτερες στο παρκέ έναντι των γηπεδούχων. Οι ''κόκκινες'' απέκτησαν πλεονέκτημα 15 πόντων στην εναρκτήρια περίοδο του αγώνα (12-27), ενώ η επόμενη περίοδος έληξε 28-41.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενες ήταν πάντοτε μπροστά στο σκορ (37-50 έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο) και έφυγαν νικήτριες από τη πόλη της Θράκης.

Δεκάλεπτα: 12-27, 28-41 (ημ.), 37-50, 49-61

Πανσερραϊκός (Μάρκου): Κουτούση 17, Πιτσιάβα 10 (2), Πελτέκη 20 (2), Τσάντα 12 (3), Κίναλη 2, Χύσα, Γιαουράκη, Κουζάλη, Πίππα, Σιάκκα.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: 49-61

ΑΙΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: 59-36

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: 30-47