Τετάρτη 15 Μαρτίου 2017

AKΑΔΗΜΙΕΣ (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ, Β' ΦΑΣΗ - 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Ατυχία και λάθη έφεραν την ήττα

ΓΑΣ Κομοτηνή - Α.Ο.Σ.: 46-34

Δεν κατάφερε να σημειώσει το διπλό στη Κομοτηνή ο Α.Ο.Σ. γνωρίζοντας την ήττα από τον τοπικό ΓΑΣ.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Σερραίες βρέθηκαν να χάνουν ακόμη και με 11 πόντους μειώνοντας όμως τη διαφορά στους 4.

Στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού το «τριφύλλι» έκανε καλή εμφάνιση και στο 37' το σκορ ήταν 36-34. Σε εκείνο το καθοριστικό χρονικό σημείο της αναμέτρησης ο Α.Ο.Σ. στάθηκε άτυχος, αφού η Νασιάκου υπέστη κράμπα στο γαστροκνήμιο.

Η ομάδα του Νίκου Κηρύκου βγήκε εκτός ρυθμού κάνοντας αρκετά λάθη, ενώ οι φιλοξενούμενες επηρεάσθηκαν αρνητικά και από την ενθουσιώδη ατμόσφαιρα που επικρατούσε στο γήπεδο (στο κλειστό γυμναστήριο της Κομοτηνής υπήρχαν και νταούλια).

Οι Θρακιώτισσες πέτυχαν 10-0 σερί στα τελευταία λεπτά του αγώνα εξασφαλίζοντας τη πολύτιμη νίκη.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - Α.Ο.Σ.: 46-34 (1-0)

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: 39-31 (1-0)

- ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18/3/2017): Α.Ο.Σ. - ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ.