ΓΥΝΑΙΚΕΣ (ΕΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΟΔΟΥ Α2 ΕΘΝΙΚΗ - 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Σαν τρελό φορτηγό για την άνοδο

Aπόλλων Καρδίτσας - Πανσερραϊκός: 41-49

Με σπασμένα τα φρένα οδεύει ο Πανσερραϊκός προς την Α2 Εθνική. Οι «λιονταρίνες» του Κώστα Μάρκου «κατασπάραξαν» και τον πολυδιαφημισμένο Απόλλων Καρδίτσας και πλέον είναι αγκαλιά με την άνοδο.

Σχετικά με την εξέλιξη του σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο το ματς ήταν ισορροπημένο (14-14). Στην επόμενη περίοδο οι «κόκκινες» μπήκαν στη θέση του οδηγού παίζοντας φανταστική άμυνα και το δεκάλεπτο έληξε 20-26.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Σερραίες εύκολα-δύσκολα κρατούσαν τις Καρδιτσιώτισσες μακριά τους (33-39).

Στη τέταρτη περίοδο οι «λιονταρίνες» διαχειρίσθηκαν σωστά την υπέρ τους διαμορφωθείσα κατάσταση και με κορυφαία τη Κουτούση που ήταν ασταμάτητη μέσα στη ρακέτα «εξόντωσαν» τις αντιπάλους τους.

Δεκάλεπτα: 14-14, 20-26 (ημ.), 33-39, 41-49

Πανσερραϊκός (Μάρκου): Κουτούση 24, Πιτσιάβα 7 (1), Πελτέκη 9 (1), Κουζάλη 2, Τσάντα 7 (1), Χύσα, Μανάφη, Κίναλη, Μηλιούδη, Πλεύρη, Σιδερίδου, Παππούδα, Γιαουράκη.

Σχόλιο από SerresBasket: Τρίτωσε το καλό! Αύριο ο Πανσερραϊκός θα αναμετρηθεί με τον Α.Ο. Σχερία από τη Κέρκυρα και σε περίπτωση νίκης θα πανηγυρίσει την επιστροφή του στις εθνικές κατηγορίες.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: 41-49

Α.Ο. ΣΧΕΡΙΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: 35-45

ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΕΩΝ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ: 57-37