Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΑΝΔΡΕΣ,Α' ΟΜΙΛΟΣ, Α' ΦΑΣΗ - 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Έπραξαν το αυτονόητο τα «λιοντάρια»

Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ - Προσοτσάνη: 77-52

Διπλασίασε τις νίκες του στο πρωτάθλημα ο Πανσερραϊκός. Το συγκρότημα του Φώτη Κοκολιού έκαμψε εύκολα την αντίσταση της Προσοτσάνης.

Στη πρώτη περίοδο οι «κόκκινοι» απέκτησαν μικρό προβάδισμα στο σκορ (19-15). Στην επόμενη περίοδο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 41-27.

Στη τρίτη περίοδο η διαφορά υπέρ των «λιονταριών» άγγιξε τους 20 πόντους (54-35). Στη τέταρτη περίοδο ο Πανσερραϊκός δεν χαλάρωσε, εξού και το τελικό +25.

Δεκάλεπτα: 19-15, 41-27 (ημ.), 54-35, 77-52

Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ (Κοκολιός): Πλατνάρης 1, Γεωργιανός 12 (2), Ιακωβίδης 12 (1), Αποστολίδης 2, Τσιαντής 2, Σταματόπουλος 6, Γρίψιος 14, Κοπίλης 5 (1), Φραγκούλης 9 (1), Παρχαρίδης 14 (2), Χατζηστεφάνου, Τσανάκας.

ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ 0*

* ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ, ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΜΕ -2 ΒΑΘΜΟΥΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΤΗΣ ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

- ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21/10/2017): ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ- ΚΡΙ - ΠΑΓΓΑΙΟ, ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΡΑΜΑΣ - ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ, ΖΕΝΙΘ 88.8 Α.Ο.Σ. - ΚΑΟΔ, ΗΡΑΚΛΕΙΑ - ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ.