Α2 ΕΘΝΙΚΗ (2ος ΟΜΙΛΟΣ - 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

''Κατασπάραξαν'' τον Πιερικό/Αρχέλαο οι ''λιονταρίνες''

Πιερικός/Αρχέλαος Κατερίνης - Πανσερραϊκός: 43-58

Σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε στη Κατερίνη ο Πανσερραϊκός κάνοντας μεγάλο διπλό στην αναμέτρηση με τον Πιερικό/Αρχέλαο.

Οι ''κόκκινες'' μπήκαν φουριόζες στο παρκέ σημειώνονοντας 26 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο (13-26).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Κώστα Δώδου δέχθηκε μόνο 7 πόντους και η περίοδος έκλεισε με 20-36.
Στο τρίτο δεκάλεπτο οι ''λιονταρίνες'' διατηρούσαν απόσταση ασφαλείας από τις γηπεδούχες (36-47).

Στη τέταρτη περίοδο ο Πανσερραϊκός πάλι με όπλο τη δυνατή άμυνα ''κλείδωσε'' τη νίκη.

Σε ακόμη ένα παιχνίδι η Κουτούση ήταν λίρα εκατό, έχοντας βοήθειες από Τσάντα και Μπακιρτζιδου, ενώ η Πελτέκη επιτέλους ''ξεμπούκωσε'' και η βοήθειά της ήταν σημαντική στην εκτός έδρας επιτυχία των ''κόκκινων''.

Διαιτητές: Αθανασιάδης - Αναστασιάδης

Δεκάλεπτα: 13-26, 20-36 (ημ.), 36-47, 43-58

Πανσερραϊκός (Δώδος): Πελτέκη 11, Μπακιρτζίδου 9, Τσάντα 10 (2), Κουτούση 21, Χύσα 2, Κίναλη 2, Πιτσιάβα 3 (1), Κεφαλά, Βλάχβεη, Σιδερίδου, Δαμιανάκου, Γκέκα.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: 43-58

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ: 44-49

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ: 53-59

ΠΥΛΑΙΑ - ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ: 72-38

ΑΡΗΣ - ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ: 61-35