Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2017

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΑΝΔΡΕΣ, Α' ΦΑΣΗ, Α' ΟΜΙΛΟΣ - 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

«Ζευγάρωσε» τις νίκες η Ηράκλεια - «Τυφώνας» Πανσερραϊκός στη Δράμα

Ηράκλεια - Δοξάτο: 67-48

Πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση η Ηράκλεια επιβλήθηκε του Δοξάτου «ζευγαρώνοντας» τις νίκες της στο πρωτάθλημα. Το ξεκίνημα του αγώνα ήταν ιδανικό για τους «κόκκινους», οι οποίοι ξέφυγαν στο σκορ με 21-12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι διατηρούσαν απόσταση ασφαλείας από τους Δραμινούς και η περίοδος έληξε 35-25.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Νίκου Μάντζιου διεύρυνε ακόμη περισσότερο το προβάδισμά της. Η περίοδος έκλεισε με 51-34.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Ηράκλεια παίζοντας με σύνεση έφτασε εύκολα στο νικηφόρο αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Τσακιρίδης - Ορφανόπουλος

Δεκάλεπτα: 21-12, 35-25 (ημ.), 51-34, 67-48

Ηράκλεια (Μάντζιος): Καραγιαννίδης, Ατλάσης 3, Αποστολάκης 2, Μέσσας 4, Παναγιωτίδης 5 (1), Κουρέας 11 (2), Μιντσώκης, Μπαμπαχμίδης 2, Κούτλης 17 (2), Κουντουράς, Παπαδόπουλος 16 (1), Βάκας 6.

Απόλλων Δράμας - Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ: 42-85

«Σάρωσε» σαν τυφώνας τον Απόλλων Δράμας ο πρωτοπόρος Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ. Τα «λιοντάρια» «κατασπάραξαν» τους αντιπάλους τους σημειώνοντας μισή ντουζίνα νίκες στο πρωτάθλημα.
Δεκάλεπτα: 15-24, 24-48 (ημ.), 32-67, 42-85

Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ (Κοκολιός): Καϊμακάμης 2, Ιακωβίδης 11, Γεωργιανός 10 (1), Τσανάκας (8 ασίστ), Πουναρτζής, Κοπίλης 4, Φραγκούλης 19 (1), Γρίψιος 16, Σταματόπουλος 8, Χατζηστεφάνου 15 (2).

ΗΡΑΚΛΕΙΑ - ΔΟΞΑΤΟ: 67-48

ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΡΑΜΑΣ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ ΚΡΙ: 42-85

ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ - ΠΑΓΓΑΙΟ: 42-80

ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ - ΚΑΟΔ: 64-90

ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΖΕΝΙΘ 88.8 Α.Ο.Σ.: (12/11/2017)

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ - ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ: (12/11/2017)

ΔΟΞΑΤΟ, ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΜΕ -2 ΒΑΘΜΟΥΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΤΗΣ ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

- ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18/11/2017): ΠΑΓΓΑΙΟ - ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ ΚΡΙ - ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ, ΖΕΝΙΘ 88.8 Α.Ο.Σ. - ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ, ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΑ.