Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΑΝΔΡΕΣ, Α' ΟΜΙΛΟΣ, Α' ΦΑΣΗ - 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Τους πήρε παραμάζωμα

Τιτάνες Δράμας - Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ: 63-104

10 στα 10 για το κόκκινο «εξπρές» του Φώτη Κοκολιού. Ο Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ πήρε μαραμάζωμα σήμερα στη Δράμα τους Τιτάνες, οι οποίοι αντιστάθηκαν σθεναρά μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα (23-21).

Ο Πανσερραϊκός συνήλθε στο δεύτερο δεκάλεπτο και η περίοδος τελείωσε με 32-45.

Στο τρίτο δεκάλεπτο τα «λιοντάρια» ήταν ''οn-fire'' στην επίθεση αυξάνοντας το προβάδισμά τους στο +33 (46-79).

Χάρη στον πλουραλισμό που είχαν στο σκοράρισμα οι «κόκκινοι» όχι μόνο απέσπασαν εύκολα το ροζ φύλλο αγώνος, αλλά πήραν τη νίκη πετυχαίνοντας δεύτερη σερί «κατοστάρα».

Δεκάλεπτα: 23-21, 32-45 (ημ.), 46-79, 63-104

Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ (Κοκολιός): Τσανάκας 2, Ιακωβίδης 25 (2), Γεωργιανός 9 (1), Αποστολίδης 2, Καρασαββίδης 10, Κοπίλης 5 (1), Σταματόπουλος 4, Γρίψιος 8, Χατζηστεφάνου 4, Φραγκούλης 20 (4), Παρχαρίδης 15 (1), Καϊμακάμης.

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ ΚΡΙ: 63-104

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ - ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ: 64-53

ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΔΟΞΩ ΒΩΛΑΚΑ: 88-35 (ΧΤΕΣ)

ΗΡΑΚΛΕΙΑ - ΚΑΟΔ: 51-93 (ΧΤΕΣ)

Α.Ε. ΔΟΞΑΤΟΥ - ΖΕΝΙΘ 88.8 Α.Ο.Σ.: 46-95 (ΧΤΕΣ)

ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ 8*

* ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ, ΔΟΞΑΤΟ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΜΕ -2 ΒΑΘΜΟΥΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΤΗΣ ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

- ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16-17/12/2017): ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ - ΗΡΑΚΛΕΙΑ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ ΚΡΙ - ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ, ΖΕΝΙΘ 88.8 Α.Ο.Σ. - ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ.