ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΑΝΔΡΕΣ, Α' ΟΜΙΛΟΣ, Α' ΦΑΣΗ - 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Σκόρ και θέαμα από τον Ζενίθ 88.8 Α.Ο.Σ.

Ζενίθ 88.8 Α.Ο.Σ. - Παγγαίο: 86-40

Mε συνοπτικές διαδικασίες ο Ζενίθ 88.8 Α.Ο.Σ. «καθάρισε» το Παγγαίο, το οποίο δεν κατάφερε να αντισταθεί στους «πράσινους».

Το «τριφύλλι» βρέθηκε να χάνει με 4-7 στο 4', αλλά οι αθλητές του Γιάννη Μπουτάκογλου σοβαρεύθηκαν άμεσα και η περίοδος έληξε 21-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ήταν απολαυστικοί στο παρκέ. Ο Ζενίθ 88.8 Α.Ο.Σ. απειλούσε διαρκώς το αντίπαλο καλάθι, ενώ το παθητικό στην άμυνα ήταν 2 (!) πόντοι και η διαφορά εκτινάχθηκε στο +32 (45-13).

Στη τρίτη περίοδο το «τριφύλλι» έχοντας πλουραλισμό στην επίθεση διεύρυνε ακόμη περισσότερο το υπέρ του προβάδισμα (53-13 στο 24'). Το δεκάλεπτο έκλεισε με 69-22.

Στη τέταρτη περίοδο οι «πράσινοι» συνέχισαν να προσφέρουν όμορφες στιγμές μπάσκετ στους φιλάθλους που βρέθηκαν στο κλειστό γυμναστήριο της Ομόνοιας εξασφαλίζοντας με χαρακτηριστική άνεση το ροζ φύλλο αγώνος.

Σχόλιο από SerresBasket: Δύο κλάσεις τουλάχιστον ανώτερος ο Ζενίθ 88.8 Α.Ο.Σ. από το Παγγαίο.

Σκορ και θέαμα από τους γηπεδούχους.

Τις 10 συνεχόμενες νίκες έφτασε το «τριφύλλι», το οποίο το επόμενο Σάββατο θα ταξιδέψει στη Δράμα για το ντέρμπι με τον ΚΑΟΔ.

Διαιτητές: Γιαννούλης - Νέδογλου Ζ.

Δεκάλεπτα: 21-11, 45-13 (ημ.), 69-22, 86-40

Ζενίθ 88.8 Α.Ο.Σ. (Μπουτάκογλου): Σταμπουλής 13 (1), Λαδιάς 5 (1), Παπαδόπουλος 11, Μητρούδης 4, Τερζής 6, Δεληγιάννης 15 (1), Κούτσας, Τζουμαϊλής 4, Ασημάκης 16 (2), Καρακώστας 10 (3), Γιαβρόπουλος 2, Χορτομάρης.

Παγγαίο: Ανίσογλου 14 (4), Μακρής, Στυλιανίδης, Καρακόλιας, Μελιάδης 4 (1), Δημητρίου 15 (2), Κομίτης, Γούλας 5 (1), Τσιουτσιουλής, Ζερφειρίδης, Γουδούτσης 2.

ΖΕΝΙΘ 88.8 Α.Ο.Σ. - ΠΑΓΓΑΙΟ: 86-40

TITANEΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΚΑΟΔ: 62-79

ΔΟΞΑΤΟ - ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ: 58-52

ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΡΑΜΑΣ - ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ: (ΑΥΡΙΟ)

ΗΡΑΚΛΕΙΑ - ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΑΥΡΙΟ)

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ ΚΡΙ: (ΑΥΡΙΟ)

* ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ, ΔΟΞΑΤΟ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ -2 ΒΑΘΜΟΥΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΤΗΣ ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

- ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27-28/1/2018): ΚΑΟΔ - ΖΕΝΙΘ 88.8 Α.Ο.Σ., ΠΑΓΓΑΙΟ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ ΚΡΙ, ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΡΑΜΑΣ, ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ - ΗΡΑΚΛΕΙΑ.