Κυριακή 29 Απριλίου 2018

Γ' ΕΘΝΙΚΗ (4ος ΟΜΙΛΟΣ - 23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Άντεξε ένα δεκάλεπτο

Ορφέας Ν. Σκοπού - Μαντουλίδης: 57-95

Την 23η συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη σήμερα ο Ορφέας Νέου Σκοπού, ο οποίος ηττήθηκε στο γήπεδό του από τον Μαντουλίδη με 57-95.

Οι «ασπρόμαυροι» άντεξαν ένα δεκάλεπτο απέναντι στους Θεσσαλονικείς (21-22). Από τη δεύτερη περίοδο και μετά οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους (30-46 σκορ ημιχρόνου, 42-77 έληξε το τρίτο δεκάλεπτο) και δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στην ομάδα του Κώστα Σισκου.

Διαιτητές: Χρυσάφης - Χατζημπαλίδης

Δεκάλεπτα: 21-22, 30-46 (ημ.), 42-77, 57-95

Ορφέας (Σίσκος): Καραμπατζάκης 6, Καντζουρίδης, Δροσινός 11 (2), Χατζής 16, Αχτσής 5 (1), Θεοδωρόπουλος 2, Καρακάσης, Γάτος 8, Φραντζέσκος, Σίμος 7, Σουρίδης 2.

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γεωργίου 7 (1) Ρόπουττης 11 (1), Τάκης 4, Καλόγερος 9 (1), Μπέλος, Τσιριλάκης 6, Γιαννακός 9 (1), Ρεφατλάρι 5 (1), Γκίζης 14, Σίμογλου 6, Γραβάνης 15 (1), Γάκης 9 (1).