Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ, Α' ΟΜΙΛΟΣ/Α' ΦΑΣΗ - 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Πήρε το ντέρμπι ο Γυμναστικός με άμυνα για σεμινάριο στο δεύτερο ημίχρονο

kafeanodos Γ.Σ.Σερρών 2017 - Ορφέας Ν. Σκοπού: 67-48

Ο Γυμναστικός επιβλήθηκε με 67-48 του συντοπίτη Ορφέα στο κλειστό γυμναστήριο της Ομόνοιας.

Οι «ασπρόμαυροι» βγάζοντας περισσότερη ενέργεια στο παρκέ προηγήθηκαν 18-22 στην εναρκτήρια περίοδο και 33-38 στην επόμενη περίοδο του αγώνα (μάλιστα το συγκρότημα του Χρήστου Γκαβανόζη ανέβασε την υπέρ του διαφορά και σε διψήφιο αριθμό πόντων).

Οι «ταύροι» δυνάμωσαν σημαντικά την άμυνά τους στο τρίτο και στο τέταρτο δεκάλεπτο και πήραν το πάνω χέρι στην αναμέτρηση.
Η ομάδα του Γιάννη Μπουτάκογλου δέχθηκε 10 (!) πόντους συνολικά στο δεύτερο ημίχρονο εξασφαλίζοντας εύκολα τελικά τη νίκη, με τον Ασημάκη να είναι «καυτός» στην επίθεση.

Δεκάλεπτα: 18-22, 33-38 (ημ.), 51-45, 67-48

kafeanodos Γ.Σ.Σερρών 2017 (Μπουτάκογλου): Σκαλιστής, Λαδιάς 5 (1), Ντίκογλου 5, Χατζής 6, Ντινούδης, Δεληγιάννης, Ασημάκης 34 (4), Καρακώστας 15 (2), Ιωαννίδης 2.

Ορφέας Ν. Σκοπού (Γκαβανόζης): Λουλούδης 9 (3), Καραμπατζάκης, Δροσινός, Λαγός 21 (2), Θεοδωρόπουλος 1, Γάτος 13, Γιοβάνης 2, Χαβαλές 2.

ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΚΑΟΔ: 61-59

ΗΡΑΚΛΕΙΑ - ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ: 57-45

KAFEANODOS Γ.Σ.ΣΕΡΡΩΝ 2017 - ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ: 67-48

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ - ΔΟΞΑΤΟ: 75-64

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΠΑΓΓΑΙΟ: 97-40

ΡΕΠΟ: ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ-ΚΡΙ, ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ.

ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ 6 (0-8)*

* Η ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ -2 ΒΑΘΜΟΥΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΤΗΣ ΣΤΙΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΤΗΣ ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

- ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (1/12/2018): ΚΑΟΔ - ΗΡΑΚΛΕΙΑ, ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ - ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ, KAFEANODOS Γ.Σ.ΣΕΡΡΩΝ 2017 - ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ, ΔΟΞΑΤΟ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ-ΚΡΙ.