Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2019

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ «ΤΑΣΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ», Α' ΟΜΙΛΟΣ - Β' ΦΑΣΗ)

Σκορ και θέαμα από τους «ταύρους»

Γ.Σ. Σερρών 2017 - Ρούπελ Σιδηροκάστρου: 86-31

Τα προγνωστικά επιβεβαιώθηκαν, με τον Γυμναστικό να συντρίβει το Ρούπελ στο κλειστό γυμναστήριο της Ομόνοιας και να συνεχίζει την πορεία του στο Κύπελλο της Ένωσης.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν από νωρίς τις «άγριες» διαθέσεις τους στο παρκέ (11-0, 7:20) ασκώντας ασφυκτική πίεση στους Σιδηροκαστρινούς. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε 25-5.

Οι «ταύροι» συνέχισαν να κάνουν επίδειξη δύναμης απέναντι στο «οχυρό» και η διαφορά «σκαρφάλωσε» πάνω από τους 30 πόντους στο 15' (39-7). Εν συνεχεία η ομάδα του Γιάννη Μπουτάκογλου χαλάρωσε στην επίθεση και το δεύτερο δεκάλεπτο έκλεισε με 43-14.
Στη τρίτη περίοδο οι «πράσινοι» «άστραψαν και βρόντηξαν» (61-46, 4:27) «χτυπώντας» στον αιφνιδιασμό. Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 74-21.

Στη τέταρτη περίοδο ο Γυμναστικός κατέβασε ταχύτητα και η αναμέτρηση τελείωσε ήσυχα κι ωραία.

Δεκάλεπτα: 25-5, 43-14 (ημ.), 74-21, 86-31

Γ.Σ. Σερρών 2017 (Μπουτάκογλου): Μητρούδης 6, Λαδιάς, Ρίζος 17, Ντίκογλου 4, Λαγός 13, Γκολογκίνας 15, Τζουμαϊλής 2, Χατζηστεφάνου 2, Ασημάκης 22 (1), Καρακώστας 2, Γιαβρόπουλος 3 (1), Τζώτζος.

Ρούπελ Σιδηροκάστρου (Κηρύκος): Χαραλαμπίδης 2, Τάσκος, Αναστασιάδης 8, Ιωαννίδης 3, Ψαρράς 6, Κράσιος, Καμπέρης, Βολτέας 1, Μπαζτέκας, Πεχλιβάνος 4, Χριστοφορίδης 7 (1).

Γ.Σ. ΣΕΡΡΩΝ 2017 - ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: 86-31

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ ΚΡΙ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: (ΑΥΡΙΟ)

ΙΚΑΡΟΙ U20 - Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ: (ΑΥΡΙΟ)