Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2019

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ «ΤΑΣΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ», Α' ΟΜΙΛΟΣ - Β' ΦΑΣΗ)

Έκαναν το καθήκον τους Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ και Ίκαροι

Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ U20 - Αστέρας Καβάλας: 81-64

«Βροχή» από τρίποντα σημειώθηκε στο παιχνίδι του Πανσερραϊκού με τον Αστέρα Καβάλας, με τις δύο ομάδες να είναι αρκετά εύστοχες έξω από τη γραμμή των 6.75 (οι γηπεδούχοι πέτυχαν 11 τρίποντα, ενώ φιλοξενούμενοι σημείωσαν 13).

Το σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν πολύ υψηλό, με τα «λιοντάρια» να μπαίνουν στη θέση του οδηγού (38-25).

Στη δεύτερη περίοδο οι «κόκκινοι» εξακολουθούσαν να είναι τα αφεντικά στο παρκέ (59-35).

Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά παρέμεινε πάνω από το +20 (72-49). Στη τέταρτη περίοδο αμφότεροι οι προπονητές έκαναν αρκετές αλλαγές στις πεντάδες, με τον Πανσερραϊκό να κερδίζει εύκολα και δίκαια τον Αστέρα.

Από τα «λιοντάρια» διακρίθηκαν οι: Δημητρακάς (21π.), Ντίνος (18π.) και Δατσιάδης (14π.).

Από τους φιλοξενούμενοι ξεχώρισαν οι: Παπαζώτος (15π.), Αϊβαζίδης (15π) και Μπουρμπίδης (11π.).

Δεκάλεπτα: 38-25, 59-35 (ημ.), 72-49, 81-64

Ίκαροι U20 - Α.Ο. Καβάλα: 62-47

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου πήραν οι Ίκαροι, οι οποίοι κατέκτησαν τη νίκη στη συνάντηση με τον Α.Ο. Καβάλα.

Οι «κυανοκίτρινοι» ζορίσθηκαν κάπως στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης (36-29), αλλά στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Γιάννη Κακιούζη ανέβασε την απόδοσή της (50-37 το σκορ στο 30') λυγίζοντας την αντίσταση των φιλοξενούμενων.

Κορυφαίοι από πλευράς Ικάρων ήταν οι: Δαλαγκόζης (16π.), Κουτσοκώστας (13π.) και Φραγκούλης (9π.).

Δεκάλεπτα: 16-18, 36-29 (ημ.), 50-37, 62-47

ΙΚΑΡΟΙ U20 - Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ: 62-47

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ ΚΡΙ U20 - ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: 81-64

Γ.Σ. ΣΕΡΡΩΝ 2017 - ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: 86-31