Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2019

Α2 ΕΘΝΙΚΗ (2ος ΟΜΙΛΟΣ - 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

«Βραχυκύκλωσε» στο Ιβανώφειο

Ηρακλής - Πανσερραϊκός POLIECO: 54-36

Ανταγωνιστικός για ένα ημίχρονο ήταν ο Πανσερραϊκός στην αναμέτρηση με τον Ηρακλή στο Ιβανώφειο.

Οι «λιονταρίνες» κοίταξαν κατάματα τις «κυανόλευκες» στο πρώτο μέρος του αγώνα, το οποίο έληξε 26-25.

Στη συνέχεια όμως του παιχνιδιού η ομάδα του Βαγγέλη Καρατσομπάνη «βραχυκύκλωσε» στο παρκέ σημειώνοντας μόνο 2 πόντους στη τρίτη περίοδο και ο Ηρακλής ξέφυγε στο σκορ με 37-27.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι «κόκκινες» δεν μπόρεσαν να απειλήσουν τις γηπεδούχες και η τελική διαφορά αυξήθηκε κι άλλο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι από τη συνάντηση απουσίασαν λόγω τραυματισμού η Λία Πελτέκη, η Αφροδίτη Τσάντα και η Κασσάνδρα Θανοπούλου, ενώ τον Πανσερραϊκό δεν ενίσχυσε ούτε η Μαρία Χωλοπούλου.

Διαιτητές: Μπουγλός - Τσάλλας

Δεκάλεπτα: 16-13, 26-25 (ημ.), 37-27, 54-36

Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 5, Μυγδαλιά 9, Τζίκου 2, Παπαβασιλείου 5(1), Λογδανίδου 8, Παγκαλίδου, Παππά, Σακουλάκη, Γιαννούδη 3, Πετρίδου, Βασιλειάδου 18(1), Θωμά 3(1).

Πανσερραϊκός POLIECO (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Ν. 8(1), Γαϊτάνη 3(1), Μπακιρτζίδου 2, Κουτούση 19, Μίχου, Μπιρμπίλη, Γκέκα, Πιτσιάβα 2, Γκανάτσιου, Βάννα 2, Δαμιανάκου.

ΗΡΑΚΛΗΣ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ POLIECO: 54-36

ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΜΕΝΤ: 79-37

ΠΥΛΑΙΑ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ: 59-64

ΑΡΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: 94-58