Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου 2020

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ «ΤΑΣΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ» - Γ' ΦΑΣΗ)

Έκλεισαν θέση στους «4» του Κυπέλλου οι «Ταύροι»

Πανσερραϊκός U20 ΚΡΙ ΚΡΙ - Γ.Σ. Σερρών 2017: 70-85

Ο Γυμναστικός ήταν ο μεγάλος νικητής στο αποψινό τοπικό ντέρμπι με τον Πανσερραϊκό U20. Οι «ταύροι» κέρδισαν δίκαια τα «λιοντάρια» και προκρίθηκαν στους «4» του Κυπέλλου της ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ο Τελικός θα διεξαχθεί στη Κομοτηνή).

Αναφορικά με το σημερινό παιχνίδι ο Πανσερραϊκός προηγηθήκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 22-16.

Η ομάδα του Γιάννη Μπουτάκογλου αντέδρασε στη δεύτερη περίοδο και έκανε την ανατροπή στο σκορ (35-41).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι «πράσινοι» ανέβασαν τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων (55-67).

Στη τέταρτη περίοδο ο Γυμναστικός δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τα «λιοντάρια» και πήρε τη νίκη-πρόκριση.

Δεκάλεπτα: 22-16, 35-41 (ημ.), 55-67, 70-85

Πανσερραϊκός U20 ΚΡΙ ΚΡΙ (Θεοδωρίδης): Κάτος 13 (3), Βασιλείου, Γεωργιανός Ν. 7 (1), Γρηγοριάδης, Λάτσιος, Δημητρακάς 13, Δατσιάδης 13, Ντίνος 6, Σταματόπουλος 18.

Γ.Σ. Σερρών 2017 (Μπουτάκογλου): Λαγός 12 (2), Λαδιάς 2, Ντίκογλου 4, Χατζής 14 (1), Γκολογκίνας, Ντινούδης 3 (1), Χατζηστεφάνου 15 (1), Ασημάκης 24, Καρακώστας 3, Γιαβρόπουλος 6, Ιωαννίδης 2.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ U20 ΚΡΙ ΚΡΙ - Γ.Σ. ΣΕΡΡΩΝ 2017: 70-85

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ: 53-62

Οι Ίκαροι U20 STIHL και η Αθλητική Ένωση Κομοτηνής έχουν εξασφαλίσει τη συμμετοχή στους στην ημιτελική φάση.