Τετάρτη 30 Ιουνίου 2021

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΠΑΙΔΕΣ)

Και τώρα... Final-4 για τους Ικάρους

Α.Ε.Σ. - Ίκαροι: 46-84

Ο αρχικός στόχος των Ικάρων επετεύχθη με τη πρόκρισή τους στο FINAL-4 των Παίδων. Οι «κυανοκίτρινοι» νίκησαν απόψε την Α.Ε.Σ. και συνεχίζουν το ταξίδι τους στη διοργάνωση.

Οι Ίκαροι από το εναρκτήριο δεκάλεπτο της συνάντησης απέκτησαν απόσταση ασφαλείας από το συγκρότημα του Φώτη Κοκολιού (10-22) και σταδιακά ανέβαζαν κι άλλο την υπέρ τους διαφορά (27-48 σκορ ημιχρόνου).

Το σύνολο του Γιώργου Μπίλιου δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης στους «γαλάζιους» αποδεικνύοντας σε αυτή τη σειρά των αναμετρήσεων ότι ήταν ανώτερο.

Δεκάλεπτα: 10-22, 27-48 (ημ.), 36-72, 46-84

Στην ημιτελική φάση προκρίθηκαν οι Ίκαροι, ο  Αρίων Ξάνθης, ο Κ.Α.Ο.Δ. και ο Αίας Κομοτηνής.

Ο επόμενος αντίπαλος των «κυανοκίτρινων» θα προκύψει κατόπιν κλήρωσης. Ο αγώνας θα είναι μονός και θα διεξαχθεί σε ουδέτερη έδρα.