«Έσπασαν» καρδιές στην Ομόνοια!

Α.Ε.Σ. - Βισάλτης Νιγρίτας: 55-55

Άκρως συναρπαστικό ήταν το παιχνίδι μεταξύ της Α.Ε.Σ. και του Βισάλτη Νιγρίτας που διεξήχθη νωρίτερα σήμερα το απόγευμα στο κλειστό γυμναστήριο της Ομόνοιας.

Οι δύο ομάδες έκαναν κατάθεση ψυχής στο γήπεδο και αξίζουν πολλά συγχαρητήρια τόσο στο συγκρότημα των Ιωσηφίδη - Κοκολιού, όσο και στο σύνολο του Μίλτου Καλάη.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους «γαλάζιους» και προηγήθηκαν με 11-21 στο πρώτο δεκάλεπτο του ματς.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Α.Ε.Σ. μείωσε σε 27-31, ενώ στη τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι υπολείπονταν ενός πόντου των αντιπάλων τους (41-42).

Στη τέταρτη περίοδο ο Βισάλτης διεύρυνε το προβάδισμά του φτάνοντας στο +7 (48-55) και ο αγώνας οδηγήθηκε στη παράταση, αφού στην αναμέτρηση που έλαβε χώρα στη Νιγρίτα το περασμένο Σάββατο η Α.Ε.Σ. είχε νικήσει με 60-67.

Στην παράταση οι «γαλάζιοι» έδειξαν μεγάλη προσήλωση στην άμυνά τους, ήταν πιο εύστοχοι στην επίθεση και η συνάντηση έληξε με ισόπαλο σκορ 55-55.