ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΑΜΑΞΙΔΙΟ (ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ ΟΣΕΚΑ - Α' ΦΑΣΗ)

Νίκησαν και προκρίθηκαν τα «λιοντάρια»!

Πανσερραϊκός - Α.Ο. Καβάλα: 46-39

Την πρόκριση στη δεύτερη φάση του θεσμού του Κυπέλλου της ΟΣΕΚΑ εξασφάλισε ο Πανσερραϊκός.

Η ομάδα της Ευδοξίας Καριοφυλάκη τέθηκε αντιμέτωπη με τη Καβάλα σήμερα το απόγευμα στο κλειστό γυμναστήριο της Κοιλάδας των Αγίων Αναργύρων και κέρδισε πανάξια τους φιλοξενούμενους.

Οι «κόκκινοι» από το ξεκίνημα της αναμέτρησης έδειξαν ότι ήθελαν περισσότερο τη νίκη μπαίνοντας στη θέση του οδηγού (12-6).

Στη δεύτερη περίοδο τα «λιοντάρια» ανέβασαν τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων (24-12).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι απειλούσαν διαρκώς το αντίπαλο καλάθι (40-28).

Στη τέταρτη περίοδο το μόνο που κατάφερε η Καβάλα ήταν να μειώσει τη τελική διαφορά, με τους «κόκκινους» να πανηγυρίζουν τη νίκη-πρόκριση.

Στην επόμενη φάση τα «λιοντάρια» θα αγωνισθούν και πάλι εντός έδρας αυτή τη φορά ενάντια στη Χ.Α.Ν.Θ.

Διαιτητές: Πράττος - Ηλιόπουλος

Δεκάλεπτα: 12-6, 24-12 (ημ.), 40-28, 46-39