Κυριακή 3 Απριλίου 2022

Β' ΕΘΝΙΚΗ (ΑΝΔΡΕΣ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ/22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Απλά, όμορφα κι ωραία

Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ - Π.Σ. Ευκαρπίας: 75-60

Αξιοποίησε τον παράγοντα έδρα ο Πανσερραϊκός και πρόσθεσε στη συλλογή του το πολύτιμο ροζ φύλλο αγώνος.

Τα «λιοντάρια» πραγματοποίησαν καλό ξεκίνημα στο παιχνίδι (12-5). Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε 22-16.

Στο επόμενο δεκάλεπτο οι «κόκκινοι» διατήρησαν τα ηνία του αγώνα στα χέρια τους (28-23, 37-31). Η περίοδος έκλεισε με 41-34.

Στη τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι διεύρυναν το υπέρ τους προβάδισμα (48-37), με την Ευκαρπία όμως να «ροκανίζει» τη διαφορά (51-47).

Στη τέταρτη περίοδο ο Πανσερραϊκός κυριάρχησε στο γήπεδο (59-49, 68-55) επικρατώντας των Θεσσαλονικέων με +15.

Διαιτητές: Ευφραιμίδης - Μελανίδης - Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 22-16, 41-34 (ημ.), 51-47, 75-60

Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ (Μασλαρινός): Στεφανίδης 14 (1), Ντίνος 21 (2), Δατσιάδης 2, Γεωργιανός 11 (1), Χριστοδούλου 2, Κεραμάρης, Γκούτζιας 2, Ασημάκης 10 (1), Γούνας, Μπίλιος 13 (2), Χαρίτογλου, Παγωνίδης.

Π.Σ. Ευκαρπίας (Νίκου): Βογιατζής, Τουλούπης 12 (1), Φόρογλου 6 (1), Βρέττας 9, Χολέβας 15 (1), Κράσι, Γκαβέζος, Μούμογλου, Βουρτζούμης 3, Κρίτσικας 9 (1), Χαρτόπουλος 6 (1).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ ΚΡΙ - Π.Σ. ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ: 75-60

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - Α.Ο. ΑΡΕΤΣΟΥ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: 74-80

ΓΕΦΥΡΑ - Κ.Α.Ο.Χ./ΕΥΡΩΠΗ '87: 85-57

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ - Α.Ο. ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ: 74-68