Κυριακή 15 Μαΐου 2022

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ - ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ/4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Το Ρούπελ έχει ψυχή!

Αστέρας Καβάλας - Ρούπελ Σιδηροκάστρου: 53-68

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη σημείωσε το «οχυρό», το οποίο κέρδισε κατά κράτος τον ισχυρό Αστέρα Καβάλας, τον οποίο έβγαλε οριστικά εκτός της διεκδίκησης της ανόδου στη Γ' Εθνική.

To Ρούπελ ήταν φανταστικό στο πρώτο δεκάλεπτο του ντέρμπι βάζοντας τα θεμέλια της τελικής επικράτησης.

Οι Σιδηροκαστρινοί εξασφάλισαν προβάδισμα 15 πόντων (9-24).

Η ομάδα του Νίκου Κηρύκου ήταν σταθερά μπροστά στο σκορ και στο δεύτερο δεκάλεπτο, το οποίο έκλεισε με 26-37.

Στη τρίτη περίοδο η διαφορά υπέρ του «οχυρού» ήταν στο +14  (39-53).

Στη τέταρτη περίοδο του ματς το Ρούπελ «σφράγισε» τη σημαντική νίκη και τώρα θα τα παίξει όλα για όλα την επόμενη αγωνιστική όπου θα υποδεχθεί την Αγία Βαρβάρα στο Σιδηρόκαστρο.

Διαιτητές: Ισιγώνης - Ρούκας

Δεκάλεπτα: 9-24, 26-37 (ημ.), 39-53, 53-68

Αστέρας Καβάλας (Καμαράκης): Σαμαράς 6 (2), Μπόζης 14 (3), Χαριζάνης 7, Κύρατζης 9 (3), Κούκος 4, Καβαργύρης 9 (1), Μπορμπίδης 4, Παπανικολάου, Ιωαννίδης, Τσαλαπατάς, Δαλκράνης.

Ρούπελ Σιδηροκάστρου (Κηρύκος): Κάτος 10, Δαλαγκόζης 16 (4), Γιαννάτος 8 (1), Παπαδόπουλος 16 (1), Κεμανετζής 10, Φραγκούλης 8 (2), Ζωηρός, Λουλούδης, Μποζουτσίδης, Τοπολίγκας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: 53-68 (ΧΤΕΣ)

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ - ΘΥΕΛΛΑ ΦΕΡΩΝ: 68-54

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ 8 (4-0)

ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 7 (3-1)