Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2022

Β' ΕΘΝΙΚΗ (4ος ΟΜΙΛΟΣ - 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Την «κατασπάραξε»!

Χ.Α.Ν.Θ. - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ STIHL: 67-79

Τρίτη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Πανσερραϊκός, ο οποίος απόψε κέρδισε τη Χ.Α.Ν.Θ. στη Θεσσαλονίκη.

Η ομάδα του Γιάννη Κακιούζη ήταν πολύ αποτελεσματική στην επίθεση στο πρώτο δεκάλεπτο ευστοχώντας σε 4 τρίποντα, με τους Γεωργιανό, Ντίνο και Μιλόσεβιτς να «πυροβολούν» το καλάθι των γηπεδούχων.

Η περίοδος έκλεισε με 18-25.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι «κόκκινοι» κατάφεραν να κρατήσουν το υπέρ τους προβάδισμα (37-45) με πλουραλισμό στο σκοράρισμα.

Στη τρίτη περίοδο οι 3 «σωματοφύλακες» του Πανσερραϊκού συνέβαλλαν τα μέγιστα, προκειμένου οι φιλοξενούμενοι να παραμείνουν στη θέση του οδηγού (54-60).

Στη τέταρτη περίοδο η Χ.Α.Ν.Θ. προσπάθησε να φανεί απειλητική, αλλά τα «λιοντάρια» έδειξαν ότι ήθελα περισσότερο το ματς αυξάνοντας τη διαφορά σε επίπεδα ασφαλείας (58-69 στο 36').

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Πανσερραϊκός ήταν σοβαρός σημειώνοντας το πολύτιμο διπλό.

Διαιτητές: Μαραμής - Γεωργούλης - Μπουγλός

Δεκάλεπτα: 18-25, 35-42 (ημ.), 54-60, 67-79

Πανσερραϊκός STIHL (Κακιούζης): Αχτσής, Μιλόσεβιτς 23 (5), Γεωργιανός 23 (3), Γρίψιος 4, Χριστοδούλου 2, Κεραμάρης 3, Μπίλιος 3, Ντίνος 15 (3), Μάντζιος 6, Χατζόπουλος.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ: 85-66

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ: 62-71

ΔΕΚΑ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: 78-70

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ - ΓΕΦΥΡΑ: 72-70

ΡΕΠΟ: ΕΥΚΑΡΠΙΑ