Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2023

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (4ος ΟΜΙΛΟΣ - 14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Έκανε το καθήκον του

Πανσερραϊκός - ΑΓΕ Πιερίας: 78-34

Οι «λιονταρίνες» ήταν το μεγάλο φαβορί στον αγώνα με την ΑΓΕ Πιερίας και τα προγνωστικά πριν το τζάμπολ της αναμέτρησης επιβεβαιώθηκαν πλήρως, με τις «κόκκινες» να συντρίβουν τις φιλοξενούμενες με 78-34.

Στη πρώτη περίοδο η ομάδα του Πασχάλη Ρούλη έβαλε τα θεμέλια για μια εύκολη επικράτηση (21-4).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Πανσερραϊκός ανέβασε τη διαφορά σε υψηλά επίπεδα (45-15) «σφραγίζοντας» από νωρίς τη νίκη.

Δεκάλεπτα: Κουρόγλου - Μπαζάκας

Δεκάλεπτα: 21-4, 45-15 (ημ.), 60-26, 78-34

Πανσερραϊκός (Ρούλης):  Χωλοπούλου Ν. 6, Μαραγκού 12 (2), Ουμεγκόζι 2, Μπακιρτζίδου 6, Τζιαμπάζη 7 (1), Χωλοπούλου Μ. 12, Μαμούδη 3, Θανοπούλου 8, Σπάιτς 12 (2), Γκάλιου 4, Ρούλη 6.

ΑΓΕ Πιερίας (Αθανασιάδης): Στεφανίδου 3 (1), Μπεκιάρη 6 (2), Κουρτέση 3 (1), Τσιαλαμάνη 5, Δόβα 6, Γιαλίδου 9 (3), Καραχαρίση 2.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ: 78-34

ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ - ΝΕΑΠΟΛΗ: 30-49

ΠΑΝΟΡΑΜΑ - ΠΥΛΑΙΑ: 62-67

ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ: (ΑΝΕΒΛΗΘΗ Ο ΑΓΩΝΑΣ)