Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2023

NATIONAL LEAGUE 1 (3ος ΟΜΙΛΟΣ - 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Έπεσε αμαχητί

Χ.Α.Ν.Θ. - Πανσερραϊκός STIHL: 76-58

Τέσσερις ήττα σε πέντε αγώνες συμπλήρωσαν τα «λιοντάρια», τα οποία ηττήθηκαν σήμερα το απόγευμα στη Θεσσαλονίκη από τη πρωτοπόρο Χ.Α.Ν.Θ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού αμφότερες οι ομάδες προσπαθούσαν να επιβάλλουν το ρυθμό τους στο παρκέ.

Η περίοδος έληξε 22-17.

Στο επόμενο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι αύξησαν το προβάδισμά τους σε διψήφιο αριθμό πόντων. Η περίοδος έκλεισε στο +10 για τη Χ.Α.Ν.Θ. (42-32).

Στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης ο Πανσερραϊκός δεν μπόρεσε να κοντράρει τους αντιπάλους του και να επιστρέψει δυναμικά στο ματς.

Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 60-44, ενώ στη τέταρτη περίοδο δεν άλλαξε κάτι στο σκηνικό της συνάντησης κι ως εκ τούτου το σύνολο του Γιάννη Κακιούζη παραδόθηκε οριστικά στους Θεσσαλονικείς.

Διαιτητές: Ξενικάκης-Μαραμής-Γιαννούλης

Δεκάλεπτα: 22-17, 42-32, 60-44, 76-58

Χ.Α.Ν.Θ. (Γκαϊτατζής): Κωστίκας 9, Αποστολίδης 14 (2), Μπρόζος 4, Γεωργίου 19 (2), Τουλούπης 22 (1), Κομνιανίδης 2, Μαργαριτόπουλος 3, Ζιάκας 3 (1), Αλεμδάρ, Κούντας, Ασβεστόπουλος, Μαυρίδης.

Πανσερραϊκός STIHL (Κακιούζης): Μήνου, Τσακαλέρης 6, Κουτουξίδης 15 (3), Ντίνος 15 (2), Κεραμάρης, Γεωργιανός 3, Μανούσος 11, Μπρατσιάκος 2, Γεωργιάδης 2, Πεχλιβανίδης 4, Θεοδοσιάδης.

Χ.Α.Ν.Θ. - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ STIHL: 76-58

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΓΕΦΥΡΑ: 60-55

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ - ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ: 66-64

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΕΝΩΣΗ ΚΑΒΑΛΑΣ: 85-68

Κ.Α.Ο.Δ. - ΜΑΧΗΤΕΣ/ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ: 76-82 (παρ., 67-67 κ.α.)