Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2023

NATIONAL LEAGUE 2 (5ος ΟΜΙΛΟΣ - 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Κυριάρχησε και νίκησε

Ρούπελ Σιδηροκάστρου - Αγία Βαρβάρα: 84-74

Σημαντική εντός έδρας νίκη σημείωσε απόψε το «οχυρό» επικρατώντας της Αγίας Βαρβάρας στο κλειστό γυμναστήριο του Σιδηροκάστρου με 84-74.

Οι «μπλε» μπήκαν αποφασισμένοι στο ματς για να πάρουν πάση θυσία το πολύτιμο ροζ φύλλο.

Η ομάδα του Φώτη Κοκολιού σκόραρε παντί τρόπω στο πρώτο δεκάλεπτο, εξασφαλίζοντας πλεονέκτημα 11 πόντων (31-20).

Στη δεύτερη περίοδο το Ρούπελ συνέχισε να ελέγχει το ρυθμό στο παιχνίδι και το δεκάλεπτο έκλεισε με 51-35.

Στη τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι αντλώντας δύναμη και από τη κερκίδα διατήρησαν την υπέρ τους διαφορά σε υψηλά επίπεδα (72-55).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Σιδηροκαστρινοί κατέβασαν ταχύτητα, με τους Καβαλιώτες να μειώνουν τη τελική διαφορά.

Διαιτητές: Ντούρας - Αθανασιάδης - Τριανταφύλλου

Δεκάλεπτα: 31-20, 51-35 (ημ.), 72-55, 84-74

Ρούπελ Σιδηροκάστρου (Κοκολιός): Δαμιανάκος 5 (1), Δημητρακάς 4, Δαλαγκόζης 21 (2), Φραγκούλης 8 (1), Κάτος 12, Κεμανετζής 14, Γκούτζιας 10, Σιδερίδης 10 (2).

Αγία Βαρβάρα (Μυτικόπουλος): Βασιλόπουλος 11 (1), Μαρκόπουλος 14, Αθανασιάδης 11 (1), Πέπα 12 (2), Πρασίνης 17, Πρεμέτης 1, Λαζαρίδης, Μπανάσας 5 (1), Μπαλαμπουγιούκης 3 (1), Παπουτσής.

ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ: 84-74

ΕΥΚΑΡΠΙΑ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ: 67-90

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ - ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ: 59-89

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ - ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ: 80-89