Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2024

NATIONAL LEAGUE 2 (5ος ΟΜΙΛΟΣ - 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Δεν άντεξε ως το τέλος και παραδόθηκε το «οχυρό» στον πρωτοπόρο

Ρούπελ Σιδηροκάστρου - Κ.Α.Ο.Χ./Ευρώπη '87: 65-76

Πάλεψε γερά το Ρούπελ ενάντια στον πρωτοπόρο Κ.Α.Ο.Χ. από τη Χαλκιδική, αλλά αυτοί που χαμογέλασαν στο τέλος ήταν οι φιλοξενούμενοι.

Το ματς ήταν αμφίρροπο για 30 και πλέον λεπτά. Η πρώτη περίοδος έκλεισε με τις δύο ομάδες να βρίσκονται σε απόλυτη ισορροπία στο σκορ (17-17), ενώ το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Σιδηροκαστρινούς να διατηρούν ισχνό προβάδισμα (32-30), όπως και στη τρίτη περίοδο του παιχνιδιού (54-52).

Στο τέταρτο και καθοριστικό δεκάλεπτο του αγώνα οι αντίπαλοι αποδείχθηκαν πιο αποτελεσματικοί στην επίθεση και με επιμέρους σκορ 11-24, σημείωσαν το μεγάλο διπλό με 65-76.

Διαιτητές: Χατζηκώστας - Κανελλίδης - Χάνος

Δεκάλεπτα: 17-17, 32-30 (ημ.), 54-52, 65-76

Ρούπελ Σιδηροκάστρου (Κοκολιός): Δαμιανάκος 8 (1), Δημητρακάς 8 (2), Δαλαγκόζης 13 (1), Φραγκούλης, Κάτος 7 (1), Κεμανετζής 4, Παπαδόπουλος 10, Γκούτζιας 2, Σιδερίδης 13 (1).

Κ.A.O.X./Ευρώπη '87 (Αρίστος-Παναγιωτόπουλος): Δεληγεώργης 20 (2), Ζωγράφος 11 (3), Γκιουζελίδης 22, Μπαλτζόπουλος 5, Νταρατάνας 4, Τύπος 10, Αλευρίδης, Σμυρλής, Βέτσος, Παναγιωτόπουλος 2, Τζουβάρας 2.

ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ - Κ.Α.Ο.Χ./ΕΥΡΩΠΗ '87: 65-76

ΕΥΚΑΡΠΙΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ: 77-78

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ - ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ: 74-80

ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ: 76-71