Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Ξύπνησε στην επανάληψη

ΤΡΙΓΛΙΑ 56

Α.Ο.Σ 72

Σπουδαία νίκη σημείωσε ο Α.Ο.Σ κόντρα στη Τρίγλια και ατενίζει το μέλλον με περισσότερη αισιοδοξία. Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ και το πρώτο δεκάλεπτο δεκάλεπτο τελείωσε 14-15. Στη δεύτερη περίοδο το σκηνικό δεν άλλαξε με το «τριφύλλι» να διατηρεί μικρό προβάδισμα (24-27). Στην επανάληψη όμως οι «πράσινες» ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους έχοντας σε εξαιρετική μέρα την Πελτέκη που είχε βοήθειες από Μαραγκού και Τζιαμπάζη αντίστοιχα. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Α.Ο.Σ σκόραρε με κάθε τρόπο σημειώνοντας 29 πόντους διαμορφώνοντας το 42-56. Στη τελευταία περίοδο της αναμέτρησης οι αθλήτριες των Μάρκου-Κηρύκου διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και πρόσθεσαν στη συλλογή τους το ροζ φύλλο αγώνος με τη συνάντηση να ολοκληρώνεται με 56-72.

Διαιτητές: Φουτζήλας –Χαρισόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 14-15, 24-27 (ημ.), 42-56, 56-72

Α.Ο.Σ (Μάρκου-Κηρύκος): Ρήσκου 7 (1), Μαραγκού 16 (2), Τόγα 2, Παπαδοπούλου 6, Τζιαμπάζη 14 (4), Πελτέκη 23 (3), Τεβετζίδου 4, Τραϊανού.